štítek: infarkt


Chilli papričkami proti infarktu

Chilli papričkami proti infarktu

Jak se praví neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a není žádnou výjimkou, že infarkt postihne i mladší ročníky. Infarkt je kardiovaskulární onemocnění, které nezřídka končí smrtí. U tohoto onemocnění dochází k poruše prokrvování srdečního svalu. Důvodem je částečné či úplné uzavření...


Čtěte více

7 způsobu, jak chránit své srdce

Vlivem srdečního oněmocnění zemře v České republice velké množství pacientů, příčinou je například infarkt. Dobrou zprávou však je, že díky zdravému stravování a pohybu můžete své srdce ochránit, ba dokonce si zachránit vlastní život. Jak na to, se dovíte v tomto článku.


Čtěte více

Změna hormonálního prostředí u mužů

Obdobím přechodu nebo tzv. klimakteriem virile procházejí také muži po čtyřicítce, protože produkce jejich pohlavního hormonu androgenu se pozvolna zastavuje. Hormonální přeměna probíhá u „silného“ pohlaví vlastně daleko pomaleji než u žen a individuální rozdíly jsou velmi malé.


Čtěte více

Můžete mít infarkt?

Co může být předzvěstí infarktu? Pokud si myslíte, že jde o stejné příznaky u všech bez rozdílu pohlaví, výzkumy vás přesvědčí o opaku. Výstražným signálem, který upozorňuje na hrozící infarkt u žen může být náhlá únava a nespavost.


Čtěte více