Můžete mít infarkt?

Napsal

Můžete mít infarkt?Co může být předzvěstí infarktu? Pokud si myslíte, že jde o stejné příznaky u všech bez rozdílu pohlaví, výzkumy vás přesvědčí o opaku.
Výstražným signálem, který upozorňuje na hrozící infarkt u žen může být náhlá únava a nespavost.

Hrozí vám infarkt?

Ženy různých věkových kategorií, které čtyři až šest měsíců před výzkumem překonaly různé srdeční potíže si zapisovaly a informovaly o všech příznacích, které se během tohoto období projevily. Průzkumu se zúčastnilo 515 žen, z nichž většina si zhruba měsíc před tím než jejich postihl infarkt stěžovala na nespavost a nevysvětlitelnou únavu.

Až 71 procent žen trpělo nevysvětlitelnou únavou, 48 procent mělo problémy se spánkem. Dalšími doprovodnými jevy byly nechutenství, pocit úzkosti. Asi čtvrtina žen pociťovala bolesti v hrudníku.
Vědci tak začali brát nespavost a únavu i z jiného úhlu pohledu. Pokud si žena všimne podobné příznaky včas a upozorní na ně svého lékaře, mohou tak společně předejít infarktu.

Pro muže však neplatí stejné varovné signály. Tak jako pro lékaře je stále předzvěstí infarktu bolesti na hrudi, tak je i pro muže tento stav příznačný. Muži v době před infarktem pociťují právě bolesti v hrudníku.
Ženy tyto příznaky mají pouze v 43 procentech případů.
Proto je v našem zájmu, abychom své tělo sledovali s respektem a každé odchylce od normálu věnovali dostatečnou pozornost.

Abyste aktivně předcházely infarktu, kromě několika cviků na uvolnění organismu a “pročištění” hlavy zkuste brát život s nadhledem a zapomeňte na stres.
Zde je několik cviků na uvolnění při bolesti a únavě. Tak můžete aktivně spolupracovat se svým tělem.

Při bolestech zad

Stojíte rovně, nohy mírně rozkročené, ruce v bok. Rovnými zády přejdeme do předklonu a perujeme.

Ztuhlá šíje

Sedněte si do tureckého sedu (zkřížené nohy) a napněte svaly na šíji a krku. Hlavu tlačíme rukama dopředu.

Těžké nohy

 

Lehněte si na záda, ruce volně podél těla. Nohy zvedněte a bicyklujte tak dlouho dokud tíha nepovolí. Pak si v klidu chvíli poležte.

Při bolestech hlavy

 

Sedněte si na paty a konečky prstů přitlačte při výdechu co nejsilněji na šest sekund na spánky. Uvolněte a opakujte.

Při celkové únavě

 

Stojte rozkročmo, ruce rozpažte. Trup nechte klesnout dopředu a ruce skřižte. Pomalu se vzpřimte a opakujte.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *