Správná barva pro vaši koupelnu

Napsal

Správná barva pro vaši koupelnuPředstavte si, že jste si právě vybrali všechny barvy, kterými svůj domov vymalujete. Nicméně jste uvízly na jednom z nejtěžších a jednom z nejdůležitějších prostoru domu. Jedná se o barvu koupelny, pro kterou je vždy velmi těžké se rozhodnout. Jakou barvu tedy zvolit?

Správná barva do koupelny

Nicméně není nic špatného na tom, že výběr chcete udělat rychle a pohotově. Děla to skoro každý. Většinou se však jedná o takovou skupinu lidí, která se neumí pro barvu své koupelny rozhodnout a vybrat tu správnou. Na denním pořádku je pak návštěva malíře a obchodu s barvami a samozřejmě procházení několika barevných brožur. Tak dlouho trvá, než se dostanete ke správné barvě.

Každé hledání ale může skončit špatně, a sice tak, že si nakonec žádnou nevyberete. Není žádným tajemstvím, že sehnat barvu do prostor koupelny je obtížnější než do ostatních částí bytu či domu. Pokud se při výběru chcete trefit do černého, měli byste následovat jednu zlatou záchranu – koupelnu vymalovat bílou. Do všech bytů a domů se to však nemusí hodit a výsledný efekt by mohl být divný.

Dalším dobrým krokem, který můžete udělat při rozpačitém výběru, je použití kontrastních barev ve srovnání s barvami dekorace, které v koupelně budete mít. Dobrou alternativou jsou odstíny modré, žluté či bílé, pokud vlastníte tmavou vanu a tmavé umyvadlo.  Zkuste nějaké originální vzory a dobrou volbou je i namalování nějakého vzoru na stěnu koupelny.

Každopádně je velmi důležité zaměřit se na to, jaké barvy chtějí i ostatní členové ve vaší rodině, protože každému by mělo být v koupelně příjemno. Co se týče WC, zkuste nějaké abstraktní téma – například karikaturu, fiktivní postavy nebo dětské vzory, pokud máte děti.

Pokud máte koupelnu pro hosty a nechcete s ní moc experimentovat, jednoduše vymalujte místnost základními barvy – od světlejších odstínů po tmavší. Koupelnu ale můžete i vymalovat podle toho, jakou barvu jste zvolili pro svou ložnici. Vše záleží jen a jen na vás.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *