Skandinávský styl bydlení váš domov zútulní a promění ve stylový interiér

Napsal

Toužíte po bydlení v moderním stylu, které váš domov přetvoří v útulné a praktické hnízdo? Řešením pro vás může být skandinávský styl bydlení. V čem spočívají jeho hlavní výhody a jak si útulné skandinávské bydlení vytvořit ve vašem domově?

Hlavní znaky bydlení podle Skandinávců

Skandinávský styl bydlení se vyznačuje tím, že je útulný, moderní, praktický, ale hlavně nadčasový. Jak si kousek Skandinávie přenést do svého domova? Stačí k tomu několik úprav a váš interiér se změní k nepoznání. Obrovský důraz je kladen na přírodní materiály, zejména na dřevo. Začněte tedy tím, že zvážíte pořízení dřevěné podlahy a dřevěného nábytku. Jakmile se obklopíte dřevem, váš domov okamžitě získá na útulnosti.

Jaké barvy do skandinávského interiéru jsou ty pravé?

Abyste o severském stylu bydlení získali ještě lepší představu, musíme si na úvod představit také paletu barev, která je pro tento styl bydlení typická. Protože Skandinávci se rádi obklopují dřevem, je zřejmé, že jednou z barev je hnědá.

Tu můžete dále doplnit:

  • bílou,
  • krémovou,
  • světle zelenou,
  • světle modrou,
  • žlutou.

S barvami to ovšem nepřehánějte a vyberte si maximálně tři, které spolu budete vhodně kombinovat. To ale rozhodně neznamená, že nemůžete experimentovat. V každé místnosti můžete hlavní zeď přemalovat na výraznou barvu a sladit s ní zbytek pokoje. V ložnici je hlavní zdí ta, co se nachází za postelí, v obývacím pokoji ta za gaučem a senzačně vypadá i výrazně vymalovaná zeď v koupelně za vanou.

S množstvím nábytku a předmětů v místnostech to nepřehánějte

Při zařizování bytu ve skandinávském stylu mějte neustále na paměti, že méně je někdy více. Minimum nábytku a předmětů v jednotlivých místnostech vytvoří onu pověstnou skandinávskou eleganci a nadčasovost. Pokoje díky tomu nebudou působit přeplácaně a zachovají si vzdušnost.

Navštivte starožitnictví a prohledejte půdu

Kromě dřevěného nábytku a čistých linií jsou součástí interiérů zařízených ve skandinávském stylu také vintage kousky. Podnikněte výpravu do starožitnictví a prohledejte půdu a hledejte vintage nábytek a dekorace, které vašemu domovu dodají na útulnosti.

Všechno je to v osvětlení

Noci ve Skandinávii jsou dlouhé a počasí mnohdy nemilosrdné, proto si Skandinávci do svých domovů vpouštějí co nejvíce světla, a to ve všech možných podobách. Samozřejmou součástí interiéru jsou stolní a stojací lampy, dekorativní lustry, svíčky a světelné řetězy.

Zabalte se do deky a uvařte si čaj

Kromě jiného jsou pro skandinávský styl typické také polštáře a teplé deky. Díky nim si můžete kdykoliv během dne udělat pohodlí na gauči, uvařit si šálek lahodného čaje a pouze relaxovat u čtení či sledování televize. Dekorační polštáře na gauči oblečte do pestrobarevných povlaků a pořiďte si k nim huňaté deky. Skvěle vypadají polštáře v hořčicově žluté barvě na tmavě modrém či zeleném gauči.

Důraz je kladen hlavně na pohodlí

Ovšem měkkými polštáři a dekami to zdaleka nekončí. Pohodlí musíte zažívat také při chůzi. Na podlahy položte kusové koberce, do nichž se vaše chodidla zaboří při každém kroku. Díky tomu bude váš domov působit útulným dojmem a během chladných měsíců vám v něm bude příjemně teplo.

Užívejte si pohodlí v domácnosti zařízené ve skandinávském stylu. Pořiďte si dřevěný nábytek a hromadu polštářů a huňatých dek na pohovku. Také nezapomeňte do svého domova přinést světlo v podobě lamp, svíček a světelných řetězů. Prohledání půdy a obhlídka starožitnictví také není od věci. Skandinávci umí vytvořit nadčasový, moderní, praktický a útulný domov. Inspirujte se jimi a zařiďte si i vy své hnízdečko podle nich.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *