S podzimními klobouky oživíte šatník

Napsal

Pokud si myslíte, že klobouk na hlavu patří jen v parných dnech, aby vás ochránil před sluncem, pak vězte, že letošní podzim všechno vyvrátí. Klobouky se stávají tak trochu nutností, připomínají staré dobré časy kovbojů i hřejivé kožešiny na Sibiři.heingouthatted9

Čepice jsou sice fajn, zahřejí vás, neprofouknou, ale co si budeme povídat, o nějakém účesu si po sundání čepice můžete jen nechat zdát. A elegance se s nimi také tak trochu vytrácí. Dobrá zpráva je, že klobouky tohle všechno zvládnou. A navíc jsou i skvělým módním doplňkem, který využijete na zimní svatbu kamarádky nebo cestou na ples.

Kožešinové čepice

Připomínají ruskou tuhou zimu. Kozácké střihy, zvířecí materiály. Rozhodně je ale vynosíte i ve městě. Skvěle se hodí k jemným šatům, nebo i k běžnému oblečení, ve kterém vyrazíte na procházku. Nebojte se je vyzkoušet. Důležité je pamatovat si, že kožešinová čepice vám musí pořádně sedět na hlavě, proto raději dvakrát vyzkoušejte, než nějakou koupíte. A noste ji s grácií.

cossack-hats

Kovbojské klobouky

Ano, kovbojský klobouk je prvoplánově westernový. Ale letošní kombinace módních návrhářů ukázala, že se rozhodně hodí i do města. Ke kovbojskému klobouku se skvělé hodí výrazné pásky, kožené bundy, teplé vlněné kabáty a přívěsky. Využijete ho při zimních výletech. A jedna skvělá zpráva na závěr – neuletí vám.

hermes-stetson-style-hat

Klobouky Fedora

Používat je začali muži, ale proslavily je ženy. Jsou to velmi elegantní klobouky z plstěného materiálu nebo sametu, které působí velmi žensky a svůdně. Nejvíce se hodí k saku, kalhotovému kostýmu, kabátku s dvěma řady knoflíků. Noste je pořád, protože tento klobouk si to opravdu zaslouží.

womens-fedora

Cloche styl

Dvacátá léta ve Francii. Tento klobouk byl nutností. Je mimořádně ženský, milý a pohodlný. Dokáže zamaskovat nepodařený účes a ještě z vás udělá šik dámu. Lodičky, sukně nebo šaty a kožené rukavice jsou doplňky, se kterými si sedí nejlépe. Nebojte si ho vzít na večírek, svatbu nebo přátelské setkání.

cloche-hat-RL

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *