Pryč s tím! Oblečení neskladujte

Napsal

S novým rokem si obvykle děláte pořádek ve věcech v práci, na stole doma, v hlavě. Zasloužila by si jej ale i vaše skříň. Ruku na srdce, kdy na posledy jste se donutila vyřadit nějaký módní kousek, který jste dlouho neměla na sobě?57277815

Dělat pořádek ve skříni a nedej bože z ní něco navždy odstranit, nemáme my ženy příliš v lásce. Taky si obvykle při takové akci říkáte ááále, tohle si ještě určitě vezmu, do toho ještě zhubnu, tohle není zase tak špatné… Abyste se nestala obětí svého šatníku a logicky také měla prostor pro nové módní kousky, je třeba i v poličkách udělat generální úklid.

Když už se konečně donutíte pořádek udělat, vyhraďte si na to minimálně hodinu, nejlépe aspoň dvě. Za pár minut nic nestihnete, navíc své rozhodnutí nebudete schopna rychle promyslet. Mohla byste pak litovat, že je pryč něco, co patřilo k tomu lepšímu.

Nevybírejte věci namátkou, ale pěkně všechny vytáhněte ze skříně a rozložte to na postel nebo na deku, kterou si připravte na zem. Lépe pak budete vidět, co všechno se vám vlastně ve skříni hromadí, a do jak velkého prostoru to pak musíte dostat.

Jak třídit

Samozřejmě záleží na každém z nás, podle jakého klíče věci odstraňujeme. Můžete se řídit pravidla, že pokud jste na sobě něco opravdu dlouho neměla, zřejmě si to ani v příštích letech nevezmete. Na druhou stranu, kolikrát se stane, že se daná věc vrátí do módy a vy ji ještě upotřebíte.

Zásadní je vyřadit ty věci, které se vám srazily, jsou vám těsné nebo malé. Pokud zrovna nemáte šatnu velkou jako obývací pokoj, takový luxus, jako si nechávat oblečení na „někdy příště až zhubnete“, si nemůžete dovolit.

Pokud by vám mělo být líto něco konkrétního vyhodit, vždycky to můžete využít jinde. Starý vytahaný svetr, který máte už do gymplu, klidně zavezte na chatu nebo si ho nechejte na doma.

86511277

Kam s tím?

Věci, které jste vyřadila můžete samozřejmě dále využít. Dají se věnovat na charitu, do domovů pro matky s dětmi. Můžete je také prodat v některých sekond handech, kde dostanete peníze přímo na ruku. Další možnost je prodávat je na internetu. Možností je spousta.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *