Procestujte Česko – Jižní Morava – co všechno se vyplatí vidět

Mnoho lidí se každý rok v letních měsících vydává na dovolenou do zahraničí. Pokud nejste právě milovníci pláží, nebo se z nějakého jiného důvodu nechystáte do zahraničí, podívejte se letos na Jižní Moravu. Dojezdová doba z Prahy jsou pouhé 2 hodiny a čeká vás zde tolik věcí k vidění, že nebudete vědět, kam dřív.

Na Jižní Moravě je nejvíce slunečních dnů v celé České republice a právě proto se tu daří pěstování vína. Z vinařských oblastí jmenujme alespoň Znojmo a Slovácko. Metropolí Jihomoravského kraje je Brno, naše druhé největší město.

Zajímavá místa Jižní Moravy

Míst, která stojí za to navštívit, je na Jižní Moravě spousta. Dnes vám přinášíme tři zaručené tipy.

Lednicko-valtický areál

Turistické místo nedaleko hranice s Rakouskem, které je doslova napěchováno památkami a krásnou přírodou, najdete v okrese Břeclav. Jde o spojení zámku Lednice a zámku ve Valticích, včetně krásných rozsáhlých zámeckých parků, které se svojí velikostí zapsaly i na seznam památek UNESCO. V lednickém parku navíc naleznete i kaple, vítězný oblouk, minaret či lovecký zámeček.

Westernové městečko Boskovice

Westernové městečko Boskovice není jen pro děti, své si zde najdou i dospělí. Chcete se na chvíli vydat do dob Divokého západu? Tak neváhejte a navštivte toto městečko vzdálené pouhých 35 km od Brna. Městečko je vybudováno ve starém pískovcovém lomu, provozuje se více jak 25 let. Čekají vás zde velkolepá divadelní představení pod širým nebem. Představí se vám Vinnetou i Geronimo. Můžete se těšit i na koně.

Vinařské oblasti

K Jižní Moravě neodmyslitelně patří víno a vinné sklípky. V regionu jich najdete na tisíce. Mnoho z nich, díky své typické architektuře, je dnes už památkově chráněných. Za návštěvu rozhodně stojí například Vinné sklepy Vrbice ve Velkopavlovické oblasti. Sedm pater vinných sklepů na kopci a na vrcholu kopce se tyčí kostel sv. Jiljí – tato sklepní kolonies goticky lomenými oblouky rozhodně stojí za vidění.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *