Přírodní zázraky

Napsal

Přírodní zázrakyJejich optimální použití je možné až tehdy, pokud zjistíme, jak působí různé ovocné, zeleninové nebo obilné složky.Nabízíme vám abecední seznam přísad, které jsou snadno dostupné a levné. Co od nich očekávat? Můžete si zdokonalit nejen své tělo a pokožku, ale upevnit zdraví a nastolit správný životní styl, který je v dnešní době velmi důležitý.

Ananas

Velkou výhodou ananasové šťávy je ta, že je bohatá na vitamíný a obsahuje substance, které značně působí proti ochabnutí pokožky. Toto lahodné exotické ovoce je mimořádně vhodné pro zralejší pleť.

Avokádový olej

Je jeden z nejoblíbenějších olejů, protože je bohatý na vitamíny A, B, D, E, H a K.Kromě toho obsahuje i chlorofyl, histidin a lecitin.Jelikož se svým složením velmi podobá našemu dermálnímu tuku, pokožka jej velmi dobře přijímá bez vytvoření nežádoucího mastného povlaku.Je vhodný nejen jako normální „krém na tělo“, ale i na zjemnění různých masek (v případě, že máte suchou pokožku).

Banán

Učínné složky v banánech prináší pokožce vitalitu. Jsou bohaté na vitamín A, který je důležitý pro pokožku, jakož i stopové prvky a bílkoviny. To vše pokožku napíná a posiluje.

Bazalka

Již v antice se příjemně vonící bazalkový olej používal jako léčivý prostředek na tělo, ale i ducha a psychiku, že působí především regulačně a harmonizačně. Tyto vlastnosti využíváme i my při pleťové vodě a napařování.

Česnek

Jeho nejlepší výhodou jsou protibakteriální účinky, které se úspěšně používají k ošetření ran.Ránu pravidelně potíráme rozkrojeným stroužky česneku a komedony (uhry) i rány se rychleji hojí.Česnek obsahuje mnoho vitamínů, hormonů a enzymů. I v lidovém léčitelství se uplatňuje s úspěchem jako prostředek k udržení tělesné a duševní výkonnosti.Česnekem lze léčit i kuří oka a částečně vybělí zuby.

Přírodní zázrakyCitrón

Citronová šťáva má silně stahující účinky a pokožku dokáže dokonce vybělit.Citrony můžeme použít nejen v pleťové vodě, ale také na oplachování vlasů. Samozřejmě vše by se mělo používat zředěné (několik kapek šťávy z plodu až po šťávu z poloviny citronu smíchá se čtvrt litrem vody). Pokud si žádáme krásné nehty, doporučujeme malou radu – vmasírujte citrón do nehtů, ty totiž poté nabývají odolnosti a pevnosti.

Fenykl

Fenyklový čaj podporuje trávení. Pokud fenykl použijeme zvenku, působí tato bylinka antisepticky a má čistící účinky. Fenykl se používá i na léčbu napuchnutých,oteklých očí.

Kostival lékařský

Obklad s kostivalovým odvarem se osvědčil jako prostředek proti křečovým žilám. Pokud si odvarem několikrát denně umyjete obličej, odstraníte tak nečistoty z pleti.

Kvasnice

Jsou vynikající na nečistou pleť se sklonem k akné.Účinek kvasnic na čištění a bělení pleti je znám už pár staletí. Čisté kvasnice obsahují velmi mnoho vitamínu B1 a důležité minerální látky. Mohou se použít jako maska nebo peeling. Při vnitřním používání mohou léčit nečistou pokožku i zevnitř. Může se však stát, že v prvních dnech se vzhled pleti zhorší. Nesmíte však proto hned panikařit: pokožka musí totiž nečistoty vyloučit. Tato reakce je tedy normální a nemá dlouhé trvání – pokožka bude brzy pěkná.

Kysané zelíPřírodní zázraky

Je dobré pro mladistvou nečistou pokožku a má pozitivní vliv na mazové žlázy. Kysané zelí z mastné pleti odstňuje nepříjemný lesk.

Lněné semeno

V lidovém léčitelství se používá ve formě obkladů proti hnisavý ranám a křečovým žilám.

Máslo

Pro svůj velký obsah vitamínů a tuků se používá jako čistící prostředek nebo jako přísada do masky. Máslo je vhodné k vyhlazování vrásek a lze jej doporučit zejména majitelkám přecitlivělé pleti.

Přírodní zázrakyMed

Skvěle napíná a posiluje kožní tkáň a je vhodný pro každý typ pokožky. Pro pěstování krásy se nejlépe hodí fenyklový med, protože zabraňuje tvorbě vrásek.

Mléko

Patří k nejstarším zkrášlovacím prostředkům. Mnoho vitamínů v mléce stimuluje tvorbu buněk a reguluje obsah vody v pokožce – a tímto se, mimochodem, znovu regeneruje její ochranný kyselý plášť. Při popáleninách pomáhají obklady se studeným mlékem, protože zabraňují vzniku puchýřů. Mléko se hodí nejen v kosmetice jako pleťová voda, přísada do koupele nebo na zjemnění masky, ale i v domácí lékárničce.

Měsíček

Má díky obsahu éterických olejů rostlinného slizu, bílkovin a kyseliny jablečné obzvláště léčivé účinky. Změkčuje a zvláčňuje drsnou a popraskanou pokožku. Dokáže zabránit vytvoření škaredých jizev po ranách.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *