Přírodní terapie pro cukrovkáře

Napsal

Přírodní terapie pro cukrovkářeLidé s diabetickým onemocnění moc dobře vědí, že je pro ně nezbytné pečlivě dodržovat přísnou dietu a léčit se podle podrobných pokynů lékařů. Všichni diabetici by těžko mohli sami rozhodnout, že přestanou brát své léky a budou užívat jiné, které jim odborný lékař nepředepsal. I tehdy, chtějí-li doplnit klasikou léčbu o rostlinné léky, měly by se o tom nejprve poradit s odborníkem. Platí to i o těchto bylinkách.

Byliny a bylinné směsi

K rostlinám, které jsou diabetikům doporučovány, patří borůvky. Působí dvojím způsobem – posilují oslabené krevní cévy a pomáhají předcházet zrakovým problémům. Pampeliškový kořen zase povzbuzuje slinivku břišní a stimuluje tvorbu inzulinu – denně šálek čaje může prospět. Při cukrovce hrají důležitou roli ty rostliny, které pomáhají snížit hladinu cukru v krvi, působí močopudně, protizánětlivě a mají pozitivní vliv na látkovou výměnu.

Pokud bude váš lékař souhlasit, můžete si připravit bylinné odvary, které vám mohou pomoci zlepšit pocit celkového zdraví.

Tip na odvar

Smíchejte 3 lžičky lístků borůvky, 5 lžiček jestřabiny lékařské, 4 lžičky fazolových lusků, 2 lžičky pampeliškového kořene a 2 lžičky šalvěje. Odeberte 2 lžíce připravené směsi, přelijte ½ l vařící vody, nechte asi 40 minut spařit pod pokličkou a pak přeceďte. Pijte třikrát denně půl sklenice před jídlem.
Až pokvete pampeliška, pijte nálev z jejího kořene. Lžičku drogy zalijte sklenicí studené vody a nechte přes noc louhovat. Ráno přihřejte, přeceďte a pijte před snídaní.

Voňavá koupel

Diabetici by měli věnovat zvláštní pozornost hygieně, protože jsou náchylní ke kožním infekcím. V tom mohou blahodárně pomoci i příjemné bylinné koupele.

Tip na koupel

Smíchejte po 1 lžíci kopřivy, třezalky, máty a šalvěje, zalijte dvěma litry vody, přiveďte k varu, krátce povařte a potom nechte 15 minut louhovat. Přecezený odvar nalijte do vany s teplou vodou a pečlivě promíchejte. V této lázni byste se měla vydržet koupat zhruba 12 až 20 minut.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *