Přírodní odličovač make-upu, který jistě najdete i u vás doma

Napsal

Většina z nás se zaměřuje především na kvalitní make-up. Kupujeme drahé kosmetické produkty, kterými si obličej „doupravíme“. Ale věnujete dostatečnou pozornost odstraňování make-upu? Protože odstranění make-upu je krok, který by měl být proveden správným způsobem proveden před spaním. V dnešní době je na trhu k dispozici celá řada odličovacích přípravků, ale zde se s vámi podělíme o několik přírodních odličovačů, které můžete snadno doma najít. Který odličovač zvolíte vy?

Kokosový olej

Pro odstranění make-upu nemůže být lepší možnost než kokosový olej. Použití je docela snadné, stačí vzít vatový tampon, nanést na něj trochu oleje, a poté jemně masírovat obličej. Vidíte, jak snadno make-up odstraní?

Olivový olej

Konzumace olivového oleje má sice nespočet výhod, ale kromě jídla lze olivový olej použít i jako přírodní odličovač. Je obzvláště prospěšný pro suchou a citlivou pokožku. I olivový olej naneste na vatový tampon a jemnými krouživými pohyby make-up odstraňte.

Aloe Vera

Gel z Aloe Vera má také mnoho výhod pro naši pleť. Proč ho tedy nevyužít do večerní péče o pleť? Gel smíchejte s mandlovým olejem, naneste na pokožku, poté pokožku promasírujte, nakonec očistěte vatovým tamponkem. V závěru pleť opláchněte vlažnou vodou.

Okurková šťáva

Také okurkovou šťávu můžete použít jako odličovač make-upu, navíc je vhodná pro mastnou pleť. Nejen, že odstraní make-up, ale také vám poskytne spoustu svěžesti a díky svému chladivému účinku zklidní pokožku. Trik je v kostce ledu z okurkové šťávy, kterou krouživými pohyby masírujte pokožku. Nakonec obličej smyjte čistou vodou.

Mléko

Mléko má pro pokožku mnoho výhod a je vhodné pro všechny typy pleti. Stačí mléko nakapat na vatový tampon a jemně s ním make-up z obličeje setřít.

Jakmile si z obličeje odstraníte make-up za pomoci uvedených způsobů, je důležité si obličej opláchnout vodou. Poté ho jemně osušte ručníkem, nezapomeňte aplikaci toneru a v konečné fázi hydratačního krému.

Zdroj foto: pixabay.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *