Jaké zvolit líčení podle barvy a tvaru očí?

Napsal

Pryč jsou ty dny, kdy používáte pouze jednu barvu očních stínů. Máme pro vás dokonalého průvodce výběrem očních stínů podle barvy a tvaru očí. Zbavíme vás tak dohadů, jak si vytvořit krásné líčení, které zvýrazní barvu vašich očí.

Jak nalíčit oči podle barvy a tvaru?

Líčení pro hnědé oči

Dámy s hnědýma očima mají tu nejuniverzálnější barvu očí, proto mohou nosit téměř jakoukoli barvu.

  • Pokud chcete zvýraznit průzračnost svých očí, vyzkoušejte sytě fialovou nebo bronzově zlatou.
  • Chcete-li své hnědé oči zesvětlit, vyzkoušejte mechově zelené oční stíny.
  • Pokud chcete mít pohled s nádechem tajemství, zvolte líčení očí v chladných odstínech, jako je dřevěné uhlí nebo stříbrná.

A nakonec dodejte každému pohledu intenzitu pomocí černé barvy. Můžete buď nanést trochu černých očních stínů do očního záhybu, nebo pokud máte tmavě hnědé oči, použijte černou oční linku a své oči orámujte.

Líčení pro modré oči

pokud máte modré oči, vyzkoušejte oční stíny s oranžovým podtónem, například sytě hnědé a terakotové. Kromě toho zlaté, bronzové nebo třpytivé oční stíny v barvě šampaňského zvýrazní zlaté odlesky vašich očí. Nezapomeňte, že černé oční linky mohou na modrookých kráskách vypadat příliš ostře, protože máte spíše světlejší odstíny pleti. Chcete-li dosáhnout stejně smyslného pohledu, který zároveň doplní odstín vaší pleti, zkuste místo toho hnědou nebo bronzovou oční linku.

Líčení pro zelené a oříškové oči

Pokud máte zelené nebo oříškové oči, je červený odstín jasnou volbou. Protože červená není nejlepší barvou pro přirozený vzhled, doporučujeme používat oční stíny z růžové rodiny nebo dokonce tmavší odstíny s načervenalým podtónem, jako je bronzová, rezavá a mahagonová. Můžete se také rozhodnout pro oční stíny v barvě lilku, které pomohou zeleným nebo zlatým odleskům v očích opravdu vyniknout. Podobně jako vaše modrooké sestry vyměňte oblíbenou černou tužku na oči za méně výrazný odstín, jako je uhelný, stříbrný nebo dokonce fialový.

Líčení pro šedé oči

Dámy s šedýma očima, máte jednu z nejunikátnějších barev očí. Vaše bouřlivé oči vypadají nejlépe v kombinaci s líčením očí, které zvýrazní jejich mlhavý odstín. Vyberte si oční stíny a linky s ocelovými odstíny, jako je stříbrná, norková šedá nebo ledově modrá.

Jaké existují tvary očí?

  • Oči mandlového tvaru: mají obvykle menší víčka, jsou delší na šířku než kulaté a ve vnějších koutcích se mírně stáčejí nahoru.
  • Kulaté oči: Chcete-li zjistit, zda máte kulaté oči, podívejte se do zrcadla na svůj oční záhyb. Pokud máte kulaté oči, bude váš záhyb vždy patrný. 
  • Monolidní oči: Pokud nemáte v místě, kde se víčka setkávají s kůží pod obočím, příliš velký záhyb, je to známka toho, že jsou vaše oči monolidní.
  • Sklopené oči: Podívejte se na své oči v zrcadle, pokud váš vnější roh směřuje dolů, máte sklopené oči.
  • Kapkovité oči: Kapkovité oči jsou velmi časté; mají vzhled malého kožního laloku pod každým obočím, který zakrývá větší část pohyblivého víčka.  

Líčení očí pro mandlové oči

Líčení očí pro mandlové oči se zaměřuje na tmavší oční stíny ve vnějších koutcích očí a jejich prolínání směrem ven k linii vlasů. Poté do vnitřního koutku oka vmíchejte světlejší odstíny, abyste pohled spojila dohromady.

Líčení pro kulaté oči

Pokud jde o oční stíny pro kulaté oči, rozetřete hnědou tužku na oči do vnitřních a vnějších koutků očí. Rozetřete je pohybem směrem nahoru a dovnitř a vytvořte přes víčko tvar trojúhelníku. Poté do středu víčka přidejte výrazný odstín očních stínů, který dodá středu oka výraznou barvu a rozšíří jej, a stín přetřete tužkou na oči.

Líčení pro monolidní oči

Za prvé, pro monolidní líčení očí použijte tmavší stíny ve vnějším koutku oka a pak je postupně prolínejte směrem nahoru, abyste vytvořili světlejší kontrast a vytvořili falešný záhyb. Do vnitřních koutků očí přidejte výraznou barvu, která vytvoří ostrý kontrast, a oční stíny umístěte do oblasti těsně nad záhybem.

Líčení pro sklopené oči

Líčení dolů obrácených očí má tendenci propůjčovat se k aplikaci těžšího make-upu. Začněte nanesením hnědého odstínu očních stínů do vnějšího koutku oka a rozetřete ho směrem ven, abyste vytvořila efekt kočičích očí. Další možností je na vnějším koutku sledovat tvar písmene V. Použijte tmavší, odvážnější oční stíny, které rozetřete směrem ven k linii vlasů, a u vnitřního koutku použijte jemnější odstín. 

Líčení pro kapkovité oči

V tomto případě chcete zdůraznit záhyb očí. Použijte tmavý oční stín těsně nad záhybem oka a rozetřete ho rovnou linkou směrem ven k vnějšímu koutku oka. Tím, že se aplikace soustředí nad záhybem, oko prodloužíte a získáte více prostoru pro budování očního stínu.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *