Povánoční úklid rozjasní váš domov a dodá novou motivaci

Napsal

Silvestrovské oslavy definitivně zakončily prosincové svátky, možná už bylo vážně na čase. Nový rok by i do vašeho domova měl přinést nový a čerstvý nádech, povánoční úklid je změna, která je v interiéru také hodně vidět. Začněte co nejdříve a dodejte vám i vaší domácnosti velkou dávku nové inspirace.

Nový rok přináší i nové možnosti, předsevzetí i celkový nádech do života. Pokud to i vy cítíte podobně, pak se určitě nemůžete dočkat, až uklidíte vánoční výzdobu. Nezahálejte a ukliďte celou domácnost co nejdříve, jedině tak přinesete do vaše interiéru svěží nádech a chuť do nové etapy.

Ukliďte dárky od stromečku

Ze všeho nejdříve je třeba uklidit veškeré vánoční dárky, které jste po stromečkem našli. Je čas na úklid samotných dárků, kterým je třeba najít vlastní místo. Knížky ukliďte do knihovny nebo si jednu z nich rovnou připravte na noční stolek. Veškeré oblečení si najde vlastní místo ve vašem šatníku. Pokud máte pro každý dárek vybrané místo a pod stromečkem už není ani jeden kousek, je třeba ještě pečlivě složit dárkové tašky pro další svátky. Nezapomeňte také na pořádné třídění odpadu, poslední mašle nebo papír vyhoďte.

Vánoční stromek a přírodní dekorace

Od dárků pod stromečkem se rovnou přesuňte k odzdobení samotné dominanty Vánoc. Veškeré ozdoby, řetězy i vánoční květiny na stromku pečlivě ukliďte do krabic tak, abyste je při dalším adventu lehce zase vyndali ke zdobení. Zbavte se vánočního stromku a vyneste jej ven, stejně jako všechny ostatní přírodní věnce a jiné dekorace. Jehličí už stejně začíná opadat a nepořádek z nich by vás už jen rozčiloval.

Ozdoby, girlandy a dekorace

Vynesli jste stromek a začíná váš interiér zase působit čistě, vzdušně a opět se cítíte jako před Vánoci? Je třeba ještě uklidit všechny ostatní vánoční dekorace, na kterých jste si o adventu dali tolik záležet. Ukliďte všechny girlandy, vánoční sošky nebo skřítky, zbavte se už také betlému nebo adventních kalendářů.

Textilie

Vánoční atmosféru lehce vymažete z interiéru především změnou barvy na textiliích. Vyměňte vánoční deky za tlumenější či pastelové barvy, převlékněte povlečení a potahy na dekoračních polštářích. Také v kuchyni je čas na změnu, vánoční utěrky ani sváteční ubrus už nebudete potřebovat. V jídelně nezapomeňte vyměnit hlavní dekoraci na stole, ta udělá v celkovém designu místnosti hodně.

Konečný úklid

Pokud jste uklidili veškerou vánoční výzdobu, zbyl vám na komodách jen prach a na podlaze pár kousků jehličí. Je čas na pořádný úklid, díky kterému bude váš domov teprve čistý a svěží. Utřete prach a vysajte podlahu. Při vytírání do kbelíku s vodou kápněte i pár kapek oblíbené vůně, provoníte tak celou domácnost novotou.

Nechte si pár světýlek

Vánoční výzdoba je možná pryč, stejně jako starý rok. To ale neznamená, že se nutně musíte zbavit i té zimní, intimní atmosféry u vás doma. Nechte si zejména v ložnici a obývacím pokoji pár světýlek, které vám pohodovou atmosféru tmavých dní zaručí. Přidejte na konferenční stolek také novou vonnou svíčku nebo oblíbený svícen, který se k vánoční dekoraci příliš nehodil. Taková maličkost vám udělá radost.

Malý příslib jara

Na jaro je sice ještě pár týdnů čas, v těch lednových a pochmurných dnech je ale třeba si udělat radost něčím živým a veselým. Takovým malým příslibem jara může být nová kytice na jídelním stole, která vám dodá pozitivní energii i nepřekonatelnou vůni do celého interiéru. Skvělou volbou je také malá cibule hyacintu, která při častém zalévání brzy vykvete a udělá vám velkou radost.

Provoňte domov

Vedle voňavé kytice můžete vašemu domovu dodat smyslnost a svěžest nového roku i dalšími kousky. Esenciální oleje v difuzéru mohou kompletně změnit atmosféru celé místnosti. Pokud totiž vyměníte perníkovou nebo skořicovou vůni, typickou pro vánoční období, celý prostor bude působit úplně jinak. Pro nové začátky se rozhodně hodí například citrusová nebo levandulová esence.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *