Péče o oči se vyplatí

Napsal

Péče o oči se vyplatíAby oči nepůsobily předčasně unaveně a matně, aby pokožka kolem nich nebyla již v mladém nebo středním věku příliš vrásčitá, je třeba si vyhradit čas a věnovat jim zvláštní péči. Věřte, že vám nezabere víc, než stříhání nehtů, hydratace pokožky či čistění pleti pleťovou vodou či odličování očí mlékem.

Čištění oka

Oko se zpravidla čistí samo díky pohybům víček, které po něm rozprostírají sekret slzných žláz. Dodatečné vymývání není za normálních okolností potřeba.

Koupel oka při zvýšené námaze

Jsou-li však oči přetěžovány, můžete jim dopřát občasnou koupel
Návod : do umyvadla napusťte teplou vodou, případně přilijte ne příliš silná heřmánkový čaj, ponořte do něj obličej a pod vodou otevřete oči. Oční bulvy se za pár vteřin očistí od prachu a nečistot.
Pokud vám tato metoda připadá příliš náročná, opatřete si v lékárně oční vaničku. Hned vám čistění očí půjde lépe.

Oční obklady při oteklých víčkách

Máte-li oteklá víčka a unavené a předrážděné oči, poskytne rychlou úlevu oční obklad. Nejvhodnější je teplý.
Návod : dva nálevkové sáčky s černým, heřmánkovým nebo lipovým čajem  přelijte vařící vodou. Sáčky nechte chviličku vychladnout a ještě teplé je přiložte na zavřené oči. Úleva se dostaví prakticky okamžitě.
Pokud se vám teplý obklad nezdá, vyzkoušejte studený. Na zavřené oči na 5 až 10 minut přiložte kapesníčky namočené ve studené vodě. Účinné je i přelít dva sáčky černého čaje vařící vodou, nechat je vychladnout a přiložit opět na zavřené oči.

Pomůže i lékař

Pokud žádná z uvedených rad nezabírá na zmírnění nepříjemné bolesti očí, nezbývá nic jiného, než se vydat k odbornému lékaři. Oteklá víčka totiž mohou znamenat, že máte problém s ledvinovou nedostatečností. Lidé, kteří se často rozčilují nebo stresují, se mohou potýkat s problémem červených očí. To je důsledek žilky, jež nevydrží nápor a kvůli nezvykle silnému tlaku praskne.
Někomu může ke zlepšení stavu postačit nošení slunečních brýlí, jinému zmírnění stresu či méně časté dívání na televizi a dalšímu změna životního stylu.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *