Oplachování a vlasové zábaly

Napsal

OpláchOplachování a vlasové zábalyněte své vlasy po umytí tu a tam něčím „lepším“ a výživnějším než pouze vodou. Půjdou tak snáze rozčesat. Ke koupi jsou hotové přípravky pro každý typ vlasů. Pro toho, kdo mívá naspěch, nebo si vlasy myje častěji, je pohodlný šampon s kondicionérem v jednom.

Vlasový lesk

Neodolatelně krásný lesk kadeří dosáhnete pomocí ovocného octa nebo třeba citrónové šťávy.
Návod : Do poslední dávky vody na oplachování přidejte šťávu z půl citronu nebo jedné polévkové lžíce ovocného octa. Recept je jednoduchý, levný a účinný zároveň.

Speciální oplachy jen pro odvážné

Zesvětlení heřmánkovým čajem : Látky obsažené v heřmánku zesvětlí plavé vlasy a dodají jim zlatavý lesk
Narezlý tón díky černému čaji : Závěrečné spláchnutí vlasů silným černým čajem dodá tmavým vlasům lehký rezavý nádech.
Místo tužidla na vlasy pivo : Vlasy po umytí přelijte čtvrt až půl litrem piva z láhve. Žádný strach, pach piva z vlasů zakrátko vyvane.

Zábaly a kúry

Zábaly a kůry potáhnou vlas ochranným filmem, což je obzvlášť důležité po chemickém ošetření vlasů. Zábal uhladí odchlípené šupinky na povrchu vlasů a vrátím jim tak lesk. Ochranný film však šupinky stmeluje jen do dalšího mytí vlasů. Hodně jemné vlasy zábaly často nesnášejí, protože po nich ztežknou a dělí se do jednotlivých pramínků. Takže účes již po několika hodinách zplihne. V odborných prodejnách se prodávají speciální přípravky bez tuku, vhodné pro jemné vlasy. Nabízejí tu i kúry pro problematické vlasy : narušené, bez lesku, po trvalé, mastné, suché nebo plné lupů.

TIPY

Hena – vhodná pro všechny typy vlasů.
Návod : Než se pustíte do mytí vlasů, smíchejte 100 gramů práškové heny s 3 polévkovými lžícemi olivového oleje a jedním žloutkem. Směs rovnoměrně naneste na suché vlasy a kolem hlavy oviňte froté ručník. Zábal nechte působit jednu hodinu. Potom vlasy důkladně umyjte jemným šamponem.

Olejová kúra pro vlasy bez lesku

Tato kúra se doporučuje na narušené vlasy bez lesku a stejně jako předchozí kúra se aplikuje před mytím vlasů.
Návod : Smíchejte 5 polévkových lžic olivového oleje nebo oleje z pšeničných klíčků se šťávou z jednoho citronu. Směs jemně vmasírujte do vlasů a nechte 30 minut působit pod froté ručníkem. Nakonec vlasy umyjte.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *