Oblékání tón v tónu

Většina barev má širokou škálu odstínů. Toho se dá využít a kombinací odstínů jedné barvy vytvořit svěží outfit. Sice nejde o nějaký zásadní žhavý trend ve světě módy (ono to zase až tak nové a objevné není), ale je to přece jen trošku něco jiného, než na co jsme zvyklí. A v outfitu tón v tónu bude zaručeně originální.

Oblékáním tón v tónu je myšleno sladění barev všech kousků oděvu v jednom barevném odstínu. To znamená, že když rádi nosíte červenou, použijete všechny stupně její barevné intenzity od jemné korálově červené, přes jahodovou, až například k rubínové.

Jak sestavit outfit tón v tónu

Než se pustíte do sestavování monochromatického šatníku, dobře si promyslete, s jakou barvou to zkusíte. Musí vám opravdu sednout i podle barevné typologie, a to se nejlépe pozná v blízkosti obličeje. 

Je rozhodně lepší nakombinovat víc odstínů jedné barvy, než chodit oblečená od hlavy až k patě jako Karkulka nebo Green Lantern v jednom tónu. 

Při vytváření outfitu tón v tónu se také snažte vybírat kousky s různými texturami. Zajímavá je například lehkých látek s hrubšími nebo kombinace kůže a pletenin. Čím více různorodých, barevně podobných ploch, tím lépe. U monochromatických outfitů je také velmi efektní kombinovat styly, rozhodně není nutné dodržet lodičky či balerínky k šatům nebo kecky k džínám. Romantické šaty můžete klidně doplnit kšiltovkou a huňatým svetrem, džíny krajkovým topem a sakem, prostě všechno je dovolené. 

Jedna barva není dogma

Je pravda, že v případě monochromatické módy, tedy oblékání ve stylu tón v tónu, může být celý outfit v odstínech jediné barvy, ale také nemusí. Trošku kontrastu a zdůraznění přidá například bílé nebo černé tričko. Pasé jsou hlavně doplňky ve stejné barvě, ty mohou být v úplném kontrastu s outfitem, a to především, pokud jde o boty a kabelku. Především bílá barva outfit tón v tónu krásně projasní. 

A ještě jednu výhodu má monochromaticky sestavený model: je velmi lichotivý k postavě. Jestliže postava není opticky ničím rozbitá, vypadá delší a štíhlejší. 

 

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *