Nejlepší hry na dětskou oslavu

Oslavy narozenin našich potomků bývají dnes už opravdovou společenskou záležitostí. Obvykle se sejde poměrně dost dětí, které musíte nejen nasytit, ale také jim vymyslet zábavu. Šašek a piňata nestačí, dříve nebo později přijdou na řadu i hry. 

Výhodou takových dětských oslav je to, že jsou všichni účastníci přibližně stejně staří, nevýhodou, že je v každém věku těžké udržet dlouhodobě jejich pozornost. Pokud je hra nezaujme, nehnete s nimi. My vám dnes přinášíme několik tipů na ty osvědčené, prověřené na oslavách, ale i na táborech a jiných dětských akcích.

Židičky

Jestli máte pocit, že děti v okamžiku usnou, pokud nic nepodniknete, je čas je rozhýbat. Hru na židličky známe úplně všichni a každý z nás ji nejméně jednou hrál. Postaví se do kruhu židličky v počtu o jednu méně, než je hráčů. Ti pak po dobu hraní hudby obchází židličky dokola a ve chvíli, kdy hudba umlkne, snaží se na jednu posadit. Kdo si nesedl, vypadne. Je to legrace a navrch se děti se rozhýbou.

Živé pexeso

Tato hra je také hodně zábavná a výhodou je, že ji můžete hrát s předškoláčky i s puberťáky. Princip živého pexesa: děti se rozdělí do dvojic. Pokud je jeden navíc, bude hadačem, jestli je sudý počet, mohou být hadači také ve dvojici. Ti, co hádají jdou na chvíli za dveře (za keř, za roh), ostatní dvojice si zvolí nějakou svoji značku. Může to být cokoliv – mrknutí, vypláznutí jazyka, písknutí, zamávání, prostě něco, podle čeho se jednotlivé dvojice poznají. Hra pak pokračuje stejně jako klasické pexeso, hadači hádají, kdo k sobě patří. Uhodnuté dvojice jdou mimo herní plochu, aby se nepletly.

Hledání pokladu

Skoro se zdá, že bez pokladu se dnes už žádná oslava neobejde. Hledání přizpůsobte věku dětí: mladším cestu vyznačte šipkami, fáborky nebo nafouknutými balonky, starší děti mohou hledat podle mapy, indicií, šifer a podobně. Z hledání můžete udělat zábavu na celé odpoledne a samozřejmě zakončíte dělením pokladu, což jsou obvykle různé cukrovinky.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *