Nejlepší cviky na hubnutí břicha

Kdo by si nepřál mít pevné a vypracované břicho, které může sebevědomě a s radostí ukazovat v plavkách. Jenže ne každý má čas trávit několik hodin týdně ve fitku. Proto je stále oblíbenější varianta cvičení doma. 

Pro začátek bude stačit, když se cvikům na břicho budete věnovat pár minut denně. Zvolíte si tři cviky, které budete opakovat 10x. Až si budete jistí, že to zvládáte, opakování zvýšíte na 15. Jestli vám to čas dovolí, můžete postupně cvičit i vícekrát denně. Při cvičení dejte pozor na bolest zad, která signalizuje, že cviky provádíte nesprávně.

Lift

Při tomto cviku si lehněte na zem a nohy zvedněte nahoru tak, aby s tělem svíraly pravý úhel. S nádechem snižujte stále napnuté nohy, dokud neucítíte vaše břišní svaly. S výdechem nohy položte na zem. Hlava zůstává po celou dobu na podložce.

Roll over

Tento cvik se provádí ze stejné pozice jako předchozí cvik. Při tomto cviku dáváte při nádechu narovnané nohy směrem za hlavu. Tím zapojíte všechny své břišní svaly. V případě, že se vám podaří zvednout zadek při cviku z podložky, setrvejte v tomto stavu alespoň chvilku.

Half roll

Cviky se provádí z rovného sedu a jděte dolů od kostrče přes jednotlivé obratle beder až do pozice, kdy ucítíte, že vám zabírají břišní svaly, ale nebolí záda. Rukama se přidržujte pod koleny. V této pozici setrváte a prodýcháte se. Vaše břicho by mělo připomínat  „otočený lavor“. Při cviku není důležité se dostat do lehu.

Criss-cross

Velice známý cvik, který je zaměřený na šikmé břišní svaly. Provádí se v lehu na zádech, kdy střídavě pokrčujete nohy, ruce máte v poloze za hlavou a s mírnou rotací hrudníku přitahujete pravý loket k levému pokrčenému koleni. Provádíte při výdechu a střídáte, levý loket k pravému pokrčenému koleni. Cvik provádějte v poklidu, není kam spěchat.

Plank

Oblíbený cvik a zároveň dost náročný na jeho správné provedení. Má za cíl komplexně aktivovat celé tělo. Provádět byste ho měli z pozice kočky a to tak, že dlaně by měly být pod rameny a v trochu větším rozestupu než je šířka ramen. Kolena pod kyčlemi, hlava, páteř a pánev jsou vodorovně se zemí. Pomalu propněte jednu a následně druhou nohu tak, aby pánev i páteř zůstaly na místě. Pozici držte, dokud se vaše tělo nezačne třepat. Tento cvik neopakujte.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *