Nejčastější úrazy při milování: dávejte si pozor na křeče i oděrky

Napsal

Pohlavní styk patří k těm vůbec nejintimnější chvílím mezi partnery. Ačkoliv se vám může zdát, že jste se svým dlouholetým partnerem již sehraní, může dojít k nejrůznějším poraněním. Ty jsou pak těžko vysvětlitelné u lékařů a samotné hojení je velmi zdlouhavé. Na co si dát největší pozor?

K úrazu při sexu může dojít z jakéhokoliv důvodu a jeden z nich bývá často rychlost nebo neopatrnost. Na tak intimní záležitost, jakou sex rozhodně je, je potřeba dostatek času a žádný spěch. Přesto ale může dojít k úrazům při neopatrnosti nebo velké horlivosti.

Pády nebo vykloubení

Často při sexu může dojít k pádu z postele nebo pohovky, což s sebou nese natlučení nebo naražení částí těla. Takové chvíle jsou často úsměvné, do té doby, než přijde větší bolest. K podobným případům dochází také při vykloubení kolene nebo jiného kloubu na končetinách. V takovém případě už jde ale smích stranou a často je třeba hned navštívit pohotovost. Nebojte se říct, při jaké aktivitě se vám takový úraz stal. Lékaři jsou na podobné situace zvyklí.

Oděrky způsobí malé zvlhčení

Nedostatečné vzrušení nebo krátká předehra může způsobit nízkou vlhkost v pochvě. Díky tomu mohou vznikat oděrky nebo odřeniny přímo v pochvě nebo na penisu. Takové oděrky často nejsou nebezpečné, avšak mohou být velmi bolestivé. Abyste se takovému poranění vyvarovali, stačí použít lubrikační gel, ten se hodí i v případě delších milostných hrátek, kdy vlhkosti přirozeně ubývá. Oděrky lze léčit jedině delší odmlkou milování, pomoci mohou také různé bylinné masti s hojivým základem.

Křeč v pochvě

Další nepříjemností při milostných hrátkách může být křeč v pochvě. Ostatní křeče, ke kterým dochází, brzy odezní. Stejně tak tomu je většinou i při křeči v pochvě, kde ale při takové nepříjemnosti uvízne i penis v pochvě. V některých případech však pro odeznění křeče pomůže až injekce na uvolnění svalů, kterou musí podat lékař.

Zavolání o pomoc může působit trapně, avšak věřte, že takové případy lékaři z rychlé záchranné služby znají. Ve většině případů však křeč odezní sama po pár minutách, a tak není potřeba vyvolávat paniku a zůstat v co nejpohodlnější poloze.

Utržená uzdička nebo zlomený penis

I ze stran mužů jsou větší komplikace možné. Jednou z nich je i zlomenina penisu. Ve skutečnosti se nejedná o zlomeninu kosti, ale topořivých tělísek. To však svou bolestí silně připomíná samotnou zlomeninu. V případě takového úrazu je třeba hned penis chladit, zabráníte tak otoku a zarudnutí nebo zmodrání penisu. Je také dobré navštívit lékaře, při špatné léčbě totiž může dojít k poruše močové trubice i pozdější erekce.

Natržení uzdičky bývá také velmi bolestivou komplikací, kterou navíc doprovází krvácení. To je třeba zastavit, celý penis zchladit a pevně zavázat. Poté je dobré přesunout se hned na pohotovost, kde je třeba pár stehy uzdičku opět přišít.

Do pochvy nikdy nefoukat!

Pozor na zvrhlé hrátky, které mohou mít fatální následky. Při orálním sexu, kdy muž uspokojuje ženu, může dojít ke zvrhlému nápadu fouknout přímo do pochvy. Takový dětinský nápad myšlený možná z legrace však může mít následky, na které ani nechcete myslet.

Fouknutý vzduch totiž nemá kudy vyjít ven a může dojít dělohou a vejcovody až do dutiny břišní nebo střev. Tam může nadělat velkou paseku v podobě bolestí břicha, které připomínají zánět slepého střeva. V horším případě se vzduch může dostat i do krevního oběhu, v takových chvílích hrozí i plicní embolie a přímé ohrožení na životě.

Nezapomínejte i při vášnivých chvílích na dostatečně dlouhou předehru, prověřené polohy a lubrikant po ruce. Díky těmto základním pravidlům se můžete vyhnout komplikacím, při kterých váš choutky rozhodně hned přejdou.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *