Může z vás být shoppaholička?

Napsal

Může z vás být shoppaholička?Utrácíte na oblečení víc, než jste schopna vydělat? Berete útokem každý butik a zásobíte se nakupováním nejnovějších módních trendů? Podniky s oblečením si na vás určitě vděčně mnou ruce, i když vaše peněženka, nebo účet, tiše sténají. Jak však zůstat „in“, nevyvolávat módní faux pas a přitom neutratit všechny úspory? Ve zkratce – Vsaďte na klasiku, na věci, které z módy nevycházejí, případně se jednou za dva roky obměňují. Při nich zůstanete stylová a můžete na nich postavit základ stálého šatníku.

Nabízíme vám pár tipů, jak kvůli nakupování  nového oblečení nepřijít na mizinu a nadále být stylově „in“ :

1) V první řadě si najděte svůj styl, rozhodněte se, zda jsou vám bližší elegantní kostýmy, sportovní nebo lehce ležérní styl. Na něm pak postavte základ šatníku, který budete inovovat podle sezóny.

2) Stylová můžete být i bez toho, aniž byste musela zrušit svou kreditku. Kombinujte to, co už máte doma s módními doplňky. Dopřejte si klidně etno náušnice, výrazné opasky. Vyjde to určitě levněji, než kdybyste měla investovat do různých bot podobající se cvičkám.  Právě teď jsou v kurzu tuniky a kimona á la daleká Čína. Východní kultury sice zažívají rozkvět, ale jsou stále sezónní záležitostí, která se tak brzy opakovat nebude. Nakonec vám tak zůstane v šatníku viset sice drahý, ale na příští rok absolutně nepoužitelný kus látky.

3) Teď letí velké vzory a zářivé barvy. Na druhou stranu existují odstíny, které jsou stále moderní. Mezi ně patří námořnická modrá, černá, béžová a šedá. Kombinaci oblečení v těchto barvách nikdy nic nezkazíte.

4) Nekupujte věci bezhlavě jen proto, že jste něco takového viděla na celebritě, případně v časopise . Dobře zvažte, zda neobvyklý kousek budete opravdu nosit, k čemu se vám hodí a s čím ho v šatníku můžete spojit. V opačném případě jsou to výdaje navíc.

5) K pěknému oblečení patří nepochybně doplňky a šperky. Ozdoby má ráda určitě každá žena. Vsaďte tradičně na klasiku –  sortiment zlatých a stříbrných šperků je stále dost bohatý. Vhodné jsou i perly a nemusí být vůbec pravé. Tyto doplňky z módy nikdy nevyjdou. Navíc jsou velmi vkusné a můžete je nosit na jakoukoli příležitost.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *