Dá se opticky zeštíhlit postava? Poradíme vám pár triků

Jste urostlejší postavy a ráda byste občas své křivky poněkud zeštíhlila alespoň opticky? Pak proberte svůj šatník a zjistěte jestli vám vaše oblečení pomáhá. Na výběru oblečení totiž hodně záleží – může vás opticky zeštíhlit a ubrat vám až několik kilo, nebo vaše faldíky ještě víc zdůraznit.

Jak opticky zeštíhlit postavu pomocí oblečení

Vhodně zvoleným oblečením a doplňky dokážete své siluetě ubrat pár centimetrů. Budete vypadat štíhlejší. Jak na to?

Vysoké boty

Nejznámější trik, jak si opticky ubrat pár kilogramů, je nasadit si boty na vyšším podpatku. Opticky vám to prodlouží nohy a tím i celou siluetu. Ovšem má to háček –  musíte se naučit v nich chodit. 

Správná konfekční číslo

Špatně zvolené spodní prádlo je prvním nesprávným počinem. Nikdy neoblékejte menší konfekční velikost. Zařezané kalhotky, podprsenka, ramínka od trička či kalhoty vytváří na těle nevzhledné faldy. Budete vypadat silnější, opticky vám to kila naopak přidá. Břicho schováte, pokud zvolíte vysoké kalhotky. Ty vám zakryjí zmíněné faldy a břicho zpevní.

Vhodná kombinace svršků

Nekombinujte volný horní i spodní díl oblečení. Nejde to k sobě, udělá to vaši postavu mohutnou. Pokud máte vystouplé bříško, zvolte horní díl volný a spodní díl, kalhoty nebo sukni, volte užšího střihu. A obráceně. Potřebujete zakrýt silnější stehna? Pak volte horní díl na tělo a spodní díl rozšířený. Třeba sukni ve tvaru A.

Vzpřímená postava

Nahrbený člověk má vyklenuté břicho. Vypadá menší a tlustší. Proto se nikdy nehrbte. Narovnejte se, zatáhněte břicho a vypněte prsa. Silueta se vám prodlouží, ale především se vám zvedne sebevědomí.

Barva oblečení

Černá barva má vlastnost zeštíhlovat. Ovšem nemusíte nosit oblečení jen černé. Nebojte se světlejších odstínů a veselých barev. Jen dbejte, aby tóny barev k sobě ladily. A nejen barva, ale také svislé pruhy dokážou opticky zeštíhlit. 

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *