Kosmetika aneb Čas jen pro ruce

Napsal

Vyhraďte si jednou týdně půlhodinku, kterou věnujete péči o ruce a nehty. Užívejte si pak například minuty relaxu, při němž vás bude zahřívat zábal rukou, nebo si zajděte na masáž rukou. Výborná je také olejová koupel nebo tabletová kúra s blahodárnými účinky na nehty. Nezanedbávejte ani cvičení na ruce. Po čase uvidíte, že nebudete mít důvod se za své ruce stydět.

Nehty ovlivňuje i jídlo

Pokud chcete mít krásné a zdravé nehty, jezte celozrnné produkty, mléko a mléčné výrobky, zelenou zeleninu, mrkev, papriku, avokádo, dále také ryby, mořské plody, výrobky ze sóji, droždí či vejce a na úpravu pokrmů používejte výhradně rostlinné oleje. Tyto potraviny prospívají i tělu.

Lázně pro ruce

Proto, abyste svým rukám a nehtům mohla dopřát to nejlepší, mějte ve své kosmetické taštičce či skříňce vatové tampony, diamantový a smirkový pilník, tyčinku na zamačkávání nehtové kůže, podkladový lak, vlastní lak na nehty a vrchní lak. Potřebovat budete dále odlakovač, nehtový olej, odstraňovač nehtové kůže, kleštičky na kůžičku, krém na ruce a tělové mléko. Nezapomeňte ani na sadu k leštění nehtů či bílou tužku na nehty.

Péče krok po kroku

1. Odstraňte lak – K odstranění laku používejte odlakovač bez acetonu, který nehty tolik nevysušuje. Tu a tam byste měla nehtům dopřát období bez laku.

2. Pilování nehtů – Nehty stříhejte jen ve výjimečných případech, například když si zatrhnete nehet). Jinak si je ale pilujte. Máte-li slabé a lámavé nehty, používejte výhradně smirkový pilník. Na pevnější nehty je ideální diamantový. Nehet pilujte vždy jen v jednom směru (od kraje ke středu). Po stranách nehet neopilovávejte příliš hluboko, protože tak se snáze zatrhne nebo se zde tvoří tvrdá zrohovatělá kůže.

3. Koupel nehtů –  Ponořte konečky prstů do misky s jemným mýdlovým roztokem. Vhodná je i olejová koupel. Na lámavé nehty pomáhá olej z citrónové kůry, na ztluštělé nehty se zrohovatělou kůží olej z pomerančové kůry. Trpíte-li špatným prokrvováním konečků prstů, takže je míváte studené, můžete přidat rozmarýnový olej. Koupel nehte působit 3 – 5 minut a pak ruce dobře osušte.

Máme za sebou hlavní kroky vedoucí ke zdraví nehtů. V dalším článku se dozvíte typy, jak například odstranit kůžičku kole nehtů nebo třeba jak ošetřit ruce.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *