Košilové šaty se těší velké oblibě. Jaké další šaty jsou v módě

Možná to trochu vypadá, jako by se móda na pozadí událostí posledního roku zastavila a tak nějak upozadila, ale není to tak. Módní trendy se mění neustále. Co zůstává stálé, je obliba košilových šatů. Proč? Při správné volbě budou slušet každé postavě, zakryjí, co nemá být viděno a umí zvýraznit to, co je na vás výjimečné. A pokud zvolíte oblíbené proužky, opticky vás zeštíhlí a prodlouží.

I košilové šaty prochází změnou

Košilové šaty totiž nemusí být jen klasicky rovné, s rukávy a límečkem, módní trendy si žádají kreativitu i u tohoto tradičně oblíbeného modelu. Co se mění? Letošním hitem jsou jednoznačně volány. Variantu s volány ve spodní části krátkých šatů přenechme mladým a štíhlým dámám, ženy s širšími boky by se jim měly určitě vyhnout. Jejich trumfem jsou volány v oblasti prsou – tím dodáte své siluetě na souměrnosti. A nezapomeňte zvýraznit štíhlý pas vázačkou či opaskem.

Druhým trendy detailem na šatech je už od podzimu výrazný límec. Velké cípaté límce připomínající klopy kabátu, romantické puritánské límečky, prostě cokoliv, co dodá jinak umírněnému střihu šatů šťávu.

Jaké další trendy šaty přinese letošní jaro

Vedle košilových šatů si určitě pořiďte ležérně sportovní šaty – velké triko. Vsaďte na kvalitní bavlněný materiál, doplňte úzkým páskem a klidně nechte výstřih z jedné strany odhalit rameno.

Druhým žhavým trendem je zavinování. Zavinovací šaty i sukně jsou lichotivě k většině postav a dovolit si je mohou všechny věkové kategorie. Splývavá “áčková” sukně ledacos zakryje a zvýrazní ženskou siluetu.

Trvalým hitem posledních let jsou maxi šaty a oblíbeným květinovým vzorem. Nejen květiny ale letos vyniknou, dopřejte si také puntíky a kostky. U maxi šatů doporučujeme pro letošní rok zajímavě řešená ramínka, nabízí se různé křížení, zdvojení a podobně.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *