Kolik druhů masáží znáš …

Napsal

Kolik druhů masáží znáš …Začíná to dlouhým sezením na špatné židli či přeleželým krkem. O čem že mluvím? O bolesti zad a jiných částí těla, kterým se dá odlehčit kvalitní masáží. Víte vlastně, kolik masáží existuje a co všechno vyléčí? Obecně řečeno má masáž blahodárné účinky na tělo i na duši. Posuďte sami z následujícího článku.

Klasická masáž

Odborníci ji nazývají také švédskou masáží. Patří k masážím, které příjemně uvolní svalstvo, dále okysličuje tělo a tím rozproudí krevní oběh. Pomocí této masáže se zlepšuje výživa buněk a pružnost svalstva. Mohou ji využít také lidé, které provází psychické problémy, únava, stres a potíže se spánkem.

Čínská energetická masáž

Celkem dvanáct energetických drah protíná lidské tělo a spojuje tak různá místa. Číňané se již více než pět tisíc let specializují na správný rytmus proudění energie právě v těchto drahách. Tok energie totiž může přerušit stres, což se projeví jako bolest nějakého orgánu či svalu.

Japonská Shiatsu

Tato masáž je mezi lidmi známá. Používají se při ní bříška prstů, a proto ji někdo může nazývat dotekovou terapií. Japonská Shiatsu člověka maximálně uvolní, zrelaxuje a celkově zregeneruje.

Reflexivní masáž

Na svém těle najdeme tzv. reflexivní místa, kde končí nervové dráhy. Ty vedou vždy z mozku až k některému z orgánů. Reflexivní masáž už podle názvu pracuje právě s těmito reflexivními místy. Mnoho vnitřních částí těla objevíme na chodidlech v páru, ale jsou i takové, které se vyskytují pouze na jednom chodidle. Mezi ně patří například žlučník nebo játra. Tato masáž odstraňuje překážky z jednotlivých drah a tím zlepšuje funkce orgánů.

Aromamasáže

Máte rádi vůně? Je vám na těle příjemný aromatický olej? Pak navštivte nejbližší salon, kde zkušení maséři provádějí aromamasáže. Je to nejen skvělý zážitek, ale navíc se odreagujete od každodenního stresu a můžete v klidu relaxovat. Šikovný aromamasér ve vás umí vyvolat novou životní sílu a povzbuzení.

Thajská masáž

Thajská masáž se provádí za pomoci akupresury. Začíná krátkou meditační modlitbou, která má od nás odvrátit všechny bolesti a nemoci. Aby masáž měla správný účinek, musí se masér a masírovaný naladit na stejný rytmus, zklidnit mysl a pečlivě se soustředit. Masáž začíná postupným uvolňováním energie od chodidel a trvá devadesát minut.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *