Kefír – kouzelný produkt pro krásnou a zdravou pleť

Napsal

Kefír obsahuje vyvážené množství kvasinek a bakterií. Kefírová zrna vytváří z mléka skvělý probiotický nápoj, který má řadu léčivých výhod. Kefír, bohatý na Lactobacillus acidophilus a Bifidobacterium bifidum, poskytuje významné množství bakterií mléčného kvašení a prospěšných kvasinek. Tato mikroflóra dělá z kefíru jednu z nejúčinnějších probiotických potravin na planetě.

Proč pít kefír?

Kefír je velmi podobný jogurtu. Je však produkován pomocí mnohem více kmenů prospěšných bakterií a je bez laktózy, s nižším obsahem cukr. Navíc má více složek, které prospívají nám i naší pokožce. Kefír z kozího mléka je pro naše tělo vhodnější než běžné kravské mléko.

Pravidelné pití kefíru pomůže znovu naplnit váš trávicí systém prospěšnými organismy. Využití kefíru při péči o pleť dodá vašim kožním buňkám bohatou směs antioxidantů, vitamínů, organických kyselin, tuků a bílkovin.

Suchá pokožka

Noční krémy s obsahem probiotik jsou skvělou volbou. V průběhu noci, tedy zhruba osm hodin mohou látky příznivě působit na vaši pokožku. Pomáhají udržet vlhkost v pokožce. Vhodné je používání také přírodních másel, která pokožce dodávají regenerační antioxidanty, které účinné bojují proti jemným linkám a vráskám.

Zarudnutí

Zarudnutí obličeje může být chronické, či se objevuje pouze ve specifických situacích. Je způsobeno zánětem, kvůli kterému jsou krevní cévy viditelné na povrchu kůže. Můžete smíchat kefír s pleťovým olejem. Po nanesení na pleť účinně minimalizuje zarudnutí obličeje. Kromě maskování zarudnutí navíc nabízí aktivní probiotické mikroorganismy, které zklidňují a posilují kožní bariéru. Pomáhají tak proti začervenání i z dlouhodobého hlediska.

Matná unavená pokožka

Na naši pleť působí celá řada vnějších i vnitřních faktorů, které jí dávají zabrat. Aktivní probiotika stimulují vaši pokožku, aby produkovala své vlastní složky proti stárnutí, včetně kolagenu, kyseliny hyaluronové a antioxidantů. Díky tomu, že jde o přírodní produkt, skvěle se hodí i pro citlivou pokožku.

Zklidnění pokožky

Probiotika posilují přirozenou obranyschopnost pokožky proti poškození z okolního prostředí. Zároveň zklidňují namáhanou pokožku. Kefír můžete kombinovat s dalšími látkami, ať už jde o oleje, med či další přírodní produkty. Pomáhají proti zarudnutí, stresu a stárnutí. Probiotika mohou předcházet vráskám. Ty správné bakterie ve střevech vám mohou pomoci odstranit toxiny a volné radikály, které poškozují pokožku a způsobují rané známky stárnutí. Probiotika nabízí účinné řešení pro zářivou pleť. Pomáhají také s trávením a vstřebáváním živin z potravy. To znamená, že vaše pokožka dostává více antioxidantů, vitamínů a minerálů, které potřebuje, aby byla zdravá.

Léčba akné

Většina akné je způsobena toxiny a nečistotami, které ucpávají kožní póry. Vznikají tak malé lokalizované záněty. Výsledkem jsou pupínky a nepříjemná vyrážka. Kefír má čistící a protizánětlivé účinky, které jsou klíčové pro léčbu akné.

Vyvážené pH

Udržování správného pH pokožky je klíčové pro minimalizaci podráždění, zarudnutí a dalších kožních problémů. Náš trávicí systém a pokožka jsou propojeny – pokud podpoříte mikroflóru ve střevech, výhody z toho bude čerpat také pokožka. Konzumace kefíru bohatého na probiotika či používání kefíru jako pleťové masky nabízí přírodní způsob, jak dosáhnout zdravě zářící pleti.

Kefír má skvělé účinky na náš organismus. Probiotika jsou důležitá pro správné fungování trávicího systému, se kterým úzce souvisí také stav naší pokožky. Vyzkoušejte přírodní masky či pečující kosmetiku z kefíru a poznejte jeho příznivé účinky na vlastní kůži.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *