Když se těhotenství nezdaří

Napsal

Říká se, že první tři měsíce těhotenství nemáte ještě o svém štěstí nikomu říkat. Dělávaly to tak naše babičky i maminky. A věděly proč. Rizikový první trimestr nemusí vůbec skončit dobře.

137311347

Statistiky říkají, že potratem skončí v prvním trimestru každé páté těhotenství. Mnoho žen navíc ani netuší, že byly těhotné, plod zkrátka odejde s trochu opožděnou menstruací přirozeně ven z těla. Proč se to ale všechno děje?

Gynekologové se shodují na tom, že příroda potratem v prvním trimestru v podstatě řeší nějaký svůj omyl, který vytvořila už v zárodku. Problém je, že psychika ženy po takové události dostává zabrat.

Hormony totiž fungují silně, prožíváte těhotenství se vším všudy, ranními nevolnostmi i s pocitem, že se vám zvětšují prsa. Je pak těžké vyrovnat se s tím, že nebude vše podle vašich představ. Po návratu z nemocnice jste vlastně v jakémsi šestinedělí. Jste připravena milovat a pečovat, ale bohužel není o koho. Odborníci doporučují být hlavně trpěliví. Rozhodně byste se neměli pokoušet o další dítě dříve než za tři měsíce. Vaše děloha se potřebuje regenerovat a na další početí ještě není připravená.

toy

Po psychické stránce budete strádat. Pečlivě věnujte tři měsíce do dalšího snažení sama sobě. Více pracujte, uspořádejte si život, vyjeďte ven, obklopte se přáteli. Řekněte o svých pocitech těm nejbližším, podpoří vás. A pokud bude nejhůř, určitě vyhledejte psychologa. Vaše duše potřebuje pomoc a odborník je ten, který to dokáže.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *