Když jsou vlasy nemocné

Napsal

Když jsou vlasy nemocnéKdyž mazové žlázy produkují zvýšené množství tuku, vlasy se často již několik hodin po umytí opět zmastí. I tato porucha trápí spoustu žen. Kadeře totiž tvoří dámskou image. Podle charakteru vlasů poznáte, zda-li se jedná o ženu na úrovni nebo třeba o ženu společenskou.

Příčiny mastných vlasů

„Agresivní“ šampony – Časté mytí vlasů agresivními přípravky může mít za následek zvýšení produkce mazu. Doporučit naopak lze jemné šampony.
Nesprávná výživa – Nadměrná produkce mazu může být zapříčiněna nesprávnou výživou nebo poruchami látkové výměny.
Hormonální změny – Svou roli hrají také hormonální změny (puberta, těhotenství, klimakterium). Abyste si učinila jasno, měla byste se rozhodně poradit s lékařem.

Lupy

Odumřelé rohovité částečky se jako sníh sypou z hlavy na ramena a záda. Vlasy jsou matné a lámavé. Někdy může suchá pokožka hlavy i nepříjemně svědit. Jednou z příčin může být silně zvýšená produkce buněk vlasové pokožky. Další například snížená produkce mazu, takže vlasový podklad je příliš suchý.

Co pomáhá proti lupům

Myjte si vlasy speciálním jemným šamponem. Pomáhá také častější aplikace vlasové kúry či olejového zábalu. Dodají vlasům a pokožce chybějící tuk.

TIPY

Masáž a zábal s olejem z kořene lopuchu

Při nadměrné tvorbě lupů se osvědčily i pravidelné masáže vlasové pokožky v kombinaci se zábalem z oleje z kořene lopuchu.
Návod : Konečky prsů naneste na celou pokožku hlavy trochu oleje z kořene lopuchu. Krouživými pohyby potom konečky prstů obou rukou přejíždějte po celé ploše vlasové pokožky a dobře ji promasírujte. Kolem hlavy pak zaviňte froté ručník, přes něj nasaďte plastikovou čepici a nechte olej půlhodiny působit. Nakonec vlasy umyjte jemným šamponem. Při mimořádně zvýšené tvorbě lupů můžete zábal nechat působit přes noc a vlasy umýt až ráno.

Zábal s olivovým olejem

Místo oleje z kořene lopuchu můžete použít i mírně ohřátý olivový olej smíchaný se šťávou z půlky citronu.

Posílení vlasových kořenů kopřivou

K posílení vlasových kořenů a omezení tvorby lupů lze použít i nálev z kopřiv. Můžete ho koupit v lékárně nebo si ho připravit doma.
Jak na to : Nasbírejte si asi 500 gramů listů mladých kopřiv a přelijte je vroucí vodou. Po vychladnutí nálev přeceďte přes sítko a vetřete do vlasové pokožky.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *