Kam se vydat do světa oslavit Silvestr?

Napsal

Jedna z největších oslav a jedno velké obrovské dobrodružství celého roku se nezadržitelně blíží – a vy přemýšlíte, co neotřelého letos podniknout v případě, že nechcete být doma? Nápadů je nepřeberné množství, jen si vybrat to své. A nebaví-li vás jen sedět v restauracích a o půlnoci si přiťuknout, podívat se na ohňostroj a jít domů spát, pak čtěte dále.

Co takhle vyrazit za hranice a okusit něco nepoznaného? Pár tipů k promyšlení níže.

Slovensko

Náš soused je coby kamenem dohodil, proto je k němu snadné zavítat. Oslavy konce roku se zde dají spojit s různými typy aktivit, nejvíce se nabízí lyžování v Tatrách nebo lázeňské a termální pobyty. Mezi nejvyhlášenější se řadí Dunajská Streda, Piešťany, Trienčanské Teplice, Bešenová, Štůrovo či Podhajská. Není snad ideální představa přiťuknutí ve vroucí vířivce nebo pro milovníky po dni stráveném na svahu?

Rakousko

Další námi blízká destinace, obzvláště pro ty žijící v jižní části Čech, která v sobě skýtá mnoho zajímavých lákadel. Buď můžete párty zažít v ruchu velkoměst jako je Vídeň či Salzburg, nebo se odebrat do klidnějších horských oblastí, kde si zároveň zalyžujete nebo podstoupíte wellness procedury.

Rozhodnete-li se pro Vídeň, do velkolepých oslav se můžete ponořit během pochodu Silvestrovskou stezkou. Trasa táhnoucí se centrem města až do samotného Prátru, během níž se dá mnohé zažít. Živá hudba, koncerty a taneční vystoupení včetně proslulého valčíku jsou jen jedny z více částí. Nádherně barevné ohňostroje lze pozorovat ze všech tamních míst. Ve Vídni se dá rok zakončit i říční plavbou.

Ve všech případech se připravte na noc plnou hlasité hudby, davu lidí a nevídané podívané.

Polsko

Polská města dokážou svým programem taktéž nalákat. Nejvíce cílené místo je zde Wroclaw. V porovnání s jinými evropskými destinacemi vás tato oslava nemusí tolik ekonomicky zatížit, samozřejmě ale záleží na preferencích každého slavícího.

Polská silvestrovská atmosféra se od té naší pravděpodobně příliš odlišovat nebude, nicméně rozhodně stojí za to ji okusit a zároveň obdivovat tamní ulice a ozkusit něco z polské kuchyně.

Amsterdam

Poněkud vzdálenější destinace, přesto zcela nepochybně o to více vzrušující. Kosmopolitní město proslulé svými kanály, neotřelou architekturou, famózními sýrovými dobrotami a oblíbenými coffee shopy, které značnou část návštěvníku jistě k návštěvě naladí.

Ulice nizozemského hlavního města během posledního dne v roce ožívají, hudba se line ze všech koutů a v ten pravý moment se lze kochat barevným nebem, a do toho všeho tolik chtěná uvolněná atmosféra.

Výlet si můžete zpestřit návštěvou muzeí, jakožto muzea Van Gogha či Říšského muzea, Domu Anny Frankové nebo snad známou čtvrtí červených luceren. Do této metropole se můžete vydat na vlastní pěst nebo si menší zájezd sehnat přes cestovní agenturu.

Benátky

Jedna z nejromantičtějších evropských destinací stojící na vodě lákající na úzké uličky, mosty, kouzelné plavby gondolami je další trefou do černého na poli silvestrovských plánů.

Benátky zároveň představují známý Dóžecí palác, dům ze zlata Ca´d´Oro, Zvonici svatého Marka, Náměstí svatého Marka společně s Bazilikou či most Rialto vedoucí přes Canal Grande. Všechny památky můžete zakončit oslavou a ohňostrojem nad zmiňovaným náměstím a jeho lagunou.

Božská italská kuchyně dokáže celý zážitek z oslav jen umocnit. Celá historická atmosféra na vás bude dýchat na každém vašem kroku.  

Řím

Láká-li vás Itálie, ale toužíte po větším rozruchu, než jsou Benátky, Řím bude jasným cílem. Během dne se dá zavítat ke Koloseu, Kapitolu, Pantheonu, Fontáně di Trevi, Foru Romanu či Andělskému hradu – a večer se můžete se skleničkou v ruce odvázat například v uličce Via dei Fori Imperiali, kde se každoročně pořádají bujaré ohňostroje a oslavy.

Všechny zmíněné oslavy jsou skvělým možným vánočním dárkem, nezvážíte jej?

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *