Je libo piercing?

Napsal

Oblíbeným trendem posledních let se hlavně u mladých lidí stává piercing neboli propichování kůže. Někdo tak nazývá vkládání kovových šperků na různá místa těla.
Materiál, ze kterého se vyrábí piercing, může být různý. Velmi často se používá chirurgická ocel a titan, méně často už zlato nebo plasty. Volba druhu piercingu záleží nejen na části těla, ale také na jeho barvě či tvaru. Musíme vzít v úvahu, že jiný piercing můžeme umístit do nosu, obočí nebo rtu a jiný se hodí třeba do brady nebo třeba do pupíku.

Historie piercingu

Napadlo vás někdy, jakou historii vlastně má piercing? Možná to bude znít neuvěřitelně, ale dějiny piercingu se píší už dlouho. V dávné době si lidé, kteří žili stmeleni v jednotlivých kmenech, propichovali těla různými ozdobami např. kostmi, korálky atd. Tento proces tvořil významnou součást kmenových rituálů a náboženských obřadů. Dnes se s tím ještě můžeme setkat v některých částech Afriky a Asie.

Od 70. let minulého století se začíná psát novodobá historie propichování těl především kovovými šperky. Jedná se o tzv. Body piercing (body = tělo, pierce = propichovat), který byl nejdříve spíše undergroundovou záležitostí. Dnes je piercing velmi oblíbeným způsobem zdobení lidského těla.

Piercingové šperky

Pokud si v dnešní době půjdete vybrat piercing, určitě dostanete možnost nahlédnout do široké nabídky těchto produktů. Důležité je vybírat nejen podle vzhledu, ale především podle kvality, tzn. podle materiálu, ze kterého je piercing vyroben. Za kvalitní piercing lze považovat výrobky z chirurgické oceli, titanu, zlata nebo z plastů. Pokud se chcete vyvarovat zánětům a různým alergickým reakcím, zcela jistě se vyhněte piercingu z cínu, mosazi, niklu nebo železa. Titan a chirurgická ocel jsou velmi odolné materiály, které nezpůsobují žádné alergické reakce a používají se i k výrobě např. kyčelních kloubů velmi ceněných v chirurgii.

Obliba plastových piercingových šperků z nylonu a akrylátu v poslední době stoupla. Proč? Tyto materiály jsou lehké a především cenově velmi dostupné. Navíc je tělo dobře snáší a existuje opravdu široká nabídka tohoto sortimentu.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *