Jarní móda – vyražte v barvách do ulic

Napsal

jJarní móda - vyražte v barvách do ulicJaro je v plném proudu, paprsky sluníčka lákají k procházkám, nákupům i relaxaci. Ženy jistě řeší, co si v tak krásném počasí obléci na sebe. Pro ty, které bezradně vybírají oblečení ze „zásob“ svých šatníků, přinášíme článek o tom, jak se nebát barev.

Barvy z říše fantazie

Světově uznávaní návrháři mají v barevných kombinacích pro letošní rok určitě jasno. Jarnímu a letnímu oblečení 2009 totiž dominují zářivé barvy. Kde ale berou návrháři nerůznější nápady? V tomto roce se nechali inspirovat jasnými, sytými i neutrálními barvami. V obchodních sítích tak můžete nalézt oblečení nejen křiklavých tónů, ale také růžového a třešňového květu. Pozadu nezůstává ani citrónově žlutá, azurově modrá nebo fialová. Stačí si jen vybrat a dokombinovat k tomu, co schováváte ve skříni.

Odstíny křiklavé jásavé versus klasické neutrální

Bojíte se kombinovat tyto odvážné barvy? Obáváte se naprosto zbytečně. Tyto barvy totiž nejlépe vyniknou, pokud je zkombinujete s neutrálním odstínem. Návrháři jako základové barvy zvolili především béžovou či šedou. Jejich jedinečný nádech umí dokonale vytvořit barevný podklad pro odstíny, které jsou hravé a optimistické. Říkáte si, že to opravdu není pro vás? Omyl. Letošní kolekce myslí i na klasiku v podobě černé ve spojení s bílou barvou. Okouzlíte v černobílých šatech jako i v obuvi.

Vášnivá červená a ostrá růžová

Jako hlavní symbol lásky a vášně je zahrnuta v první desítce barev pro rok 2009. Je v módě v celé řadě odstínů. Ovšem právě jen ta charakteristická jasně červená z vás udělá dynamickou, originální ženu, která působí dojmem, že přesně ví, kam patří. Výrazné signály vysílají i křiklavé odstíny růžové, které vám zaručí okamžitou pozornost. Obě teplé barvy jsou silné a dynamické. Barevný dojem je možné zjemnit bílou nebo šedou, kombinace s černou vám pak dodá autoritu.

Sluncem prozářená v žluté

Velkým jarním hitem mezi barvami je jasně žlutá, která září jako sluníčko. Skvěle se hodí pro blondýnky i brunetky, stejně jako pro všechny věkové kategorie. Starší ženy v ní doslova omládnou. Stačí si vybrat, zda zvolíte jen jeden kousek, či zda se zahalíte do optimistických odstínů od hlavy k patě. Žlutá představuje slunce, teplo a jas. Řadí se mezi teplé barvy, ovšem stejně jako například červená reprezentuje radost, veselí a štěstí. Přestože žlutá vypadá dobře i samostatně, ještě lépe vynikne v kombinaci s ostatními barvami, se kterými si výborně rozumí. Sáhněte po žluté, pokud se vám oranžová či jasně červená zdají příliš silné. Žlutá totiž působí jemněji a energičtěji.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *