Jaké si letos pořídit obutí

Napsal

Jaké si letos pořídit obutíJako si každou novou sezónu vybíráme nové oblečení, obhlížíme také nové obutí. Někdo má rád pevné a vysoké boty, jiný zase lehké s malým podpatkem. Jaké boty letí tedy v letošní jarní sezóně?

Co najdete v obchodech

Už pár dní prodavači v obchodech vystavují novou jarní kolekci bot. Kromě klasickým uzavřených lodiček s různou výškou i šířkou podpatku, tam najdete boty s páskem, tkaničkami i boty kotníkové či „nadkotníkové“.
Vybrat si ale můžete i podle vašeho stylu. Některým ženám se spíše líbí pravé kožené boty, jiné si raději koupí koženkové a mladé slečny určitě prahnou po klasických látkových barevných botech.

Kotníčkové boty

V kotníčkových botách můžete vyrazit nejen do společnosti či každý den do zaměstnání, ale také na romantickou procházku. Záleží ale na tom, jak máte botu vyšlápnutou, aby vás po několikaminutovém chození nepřekvapily nepříjemné puchýře. Kotníčkové boty jsou mezi ženami oblíbené už spoustu let.
Avšak velký boom v jejich návratu nastal před dvěma lety, kdy jimi výrobci obuvnický trh doslova zahltili. Ocení je zejména ženy, které mají rády nohy v teple, milují vysoké kozačky, pohodlnou chůzi a obutí jim nezabere příliš času. „In“ jsou kotníčkové boty s kulatým nízkým podpatkem sladěné ke stylu oblékání. Můžete si například vybrat proužkový vzor, který se nejvíce hodí k džínsům.

Kozačky

Kozačky si vybírejte jedině s podpatkem. S rovnou podrážkou pouze v případě, že si nechcete ke své výšce přidávat další centimetry. Na druhou stranu – kozačky bez podpatků je určitě těžké sehnat. Pamatujte však na to, že je jaro a klasické vysoké kozačky se hodí spíše pro zimní či podzimní sezónu. Na jaro jsou vhodné kozačky, které končí maximálně v půlce lýtek a navíc od nohy je dělí mezera asi na dva až tři prsty. Jednak tento prostor můžete vyplnit úzkými kalhotami, a jednak vám v botách nebude moc teplo.

V obchodech také naleznete boty s různou špičkou, například hranatou, špičatou či už tradiční kulatou. Kromě toho se nová kolekce může pyšnit i sortimentem dámské obuvi v motorkářském či jezdeckém stylu s prošívání, řasením či důmyslným šněrováním.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *