Jaké jsou nejoblíbenější hry na svatbu?

Napsal

Plánujete v nejbližší době svatbu, ale trápí vás harmonogram? Bojíte se, že hosty nedokážete po celý den zabavit? Hrát si mohou i dospělí. Proč si nezpestřit váš den D hrami. S těmito aktivitami se nuda zaručeně nedostaví. Můžete s nimi vyplnit mezery v programu a vaši hosté se budou nadále bavit i bez vaší přítomnosti.

Svatební kvíz

Nemusíte se lekat, nejedná se o test vědomostí. Svatební kvíz v sobě kombinuje zábavu i edukaci. Hosté mají možnost se dozvědět o páru mnohé informace (někdy i pikantnosti). Pravidla jsou jednoduchá. Novomanželé se k sobě posadí zády, oba z páru v rukou drží dámský střevíček, znázorňující nevěstu, a pánskou obuv, zosobňující ženicha.

Po položení otázky každý z novomanželů zvedne tu botu, na koho to více sedí. Novomanželé odpovídají nezávisle na sobě, nevidí své vzájemné odpovědi. Otázky si můžete vymyslet vlastní nebo převzít již hotové z internetu.

Poznej pohmatu

Tato hra se řadí mezi ty tradičnější. Je rychlá a velice snadná. Vyplní ve svatebním programu i malou skulinku, navíc se i skvěle pobavíte. V čem hra spočívá? Ženichovi se zavážou oči, aby neviděl. Před oslepeného ženicha postavte řadu žen, mezi kterými bude stát i nevěsta. Úkol je jasný, najít manželku dle kotníku. Ženich si postupně ohmatá kotníky žen, a určí, která je jeho drahá polovička. Pro větší zábavu mezi ženy zařaďte i muže. Nezapomeňte si vše důkladně zdokumentovat. Fotky i videa. Vše se počítá. Ať se pobavíte i za pár let.

Fotosoutěž

Nejenže zabavíte hosty, budete mít i mnoho vzpomínek ve formě fotografií. Vzniknou momentky, které by ani ten nejgeniálnější fotograf nevymyslel. Kdykoliv během svatby mohou novomanželé vyhlásit soutěž o nejlepší fotografii na určité téma. V kreativitě se meze nekladou. Ať už se má jednat o nejbláznivější selfie, skupinovou fotografii, nejhezčí polibek, fotku s dortem či s člověkem nad 60 let.

Zapojte i prarodiče. Tuto hru můžete udělat i formou hry bingo. Napište do tabulky různá témata a ti, co splní všechna políčka, dostanou odměnu. Všechny fotografie si nezapomeňte následně nasdílet.

Tombola

Ano, i na svatbě může být tombola. Vždyť svatba je taky takový ples! Jedná se o perfektní způsob, jak se pobavit a zároveň trochu napálit své hosty. Zároveň si tak můžete přivydělat i nějaké peníze. Dejte dopředu vědět svým hostům, aby veškeré darované finance nedávali do svatebních darů. Říkáte si, jak napálit hosty? Jednoduše. Pohrajte si se slovními hříčkami. Inspirujte se na internetu. Cen netvořte příliš mnoho, ať tombolou nestrávíte celý večer.

Rok s novomanželi

Hra 12 měsíců s novomanželi pokračuje i po svatbě. Bude lepší, když ji zařadíte na začátek svého programu. Jedná se totiž o pohybovou aktivitu a na konci večera byste již mohli riskovat úraz někoho z hostů. Pravidla jsou opět jednoduchá. 13 účastníků plní 12 snadných úkolů, které jsou pouze ve vaší režii (např. přinést lžičku, něco červeného, něco, co začíná na stejné písmeno jako jména novomanželů).

Po přinesení si sedají na židle. S každým kolem se počet židlí snižuje. Ti, na které místo již nezbude, vypadávají. Vypadlíci dostanou od novomanželů úkol, který musí splnit do roka od svatby. Úkoly opět mohou být různé – pozvání na večeři nebo do kina. Dobrovolník, který zvítězí, naopak získá pozvání od novomanželů.

Nezáleží, jaké hry si nakonec zvolíte, důležité je, abyste se dobře bavili se svými hosty! Nakonec budete mít excelentní vzpomínky. 

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *