Jaké barvy jsou na podzim in

Asi je vám známo, že TOP barvy pro každou sezónu vybírá Institut Pantone podle newyorského týdne módy. Barvy, které se během fashion weeku objeví v návrhářských kolekcích nejčastěji, se pak promítnou v trendech na další období.

Co si pro nás tedy módní arbitři připravili pro podzim 2018? Nečekejte nic tlumeného, tenhle podzim ovládnou silné barvy, především, červená, modrá, žlutá či fialová. Pojďme si ale představit ty nejaktuálnější odstíny.

Red Pear

Zajímavá, sytá, temně červená barva evokuje nejen narudlé hrušky, ale především nádheru javorových listů těsně před opadáním.

Valiant Poppy

Asi není třeba víc přibližovat barvu vlčích máků. Sytá a opravdu mocná barva vás uchvátí v kombinaci s šedou či béžovou.

Russet Orange

Jasná oranžová s červenými tóny rozzáří pochmurné podzimní dny. Nebojte se provokativní kombinace s černou.

Ceylon Yellow a Limelight

Žlutou barvu zastupují hned dva odstíny: exotická cejlonská žlutá je něco mezi zlatou a mosaznou s nazelenalým nádechem a druhá je velmi výrazná žlutozelená barva, díky níž upoutáte pozornost na první dobrou.

Ultra Violet a Crocus Petal

Tyto odstíny zastupují paletu fialových tónů. Zatímco s utrafialovou se již známe (je to ta autentická fialově fialová) odstín Crocus Petal je dost šokující, nicméně příjemný závan jara uprostřed podzimu.

Nebuas Blue, Quetzal Green a Sargasso Sea

Tato “modrá mlhovina” je skutečně barvou nebe, pro podzim velmi neobvyklá, ale je nádherná. Stejně nezvyklá je nádherná sytá modrozelená barva ptáka kvesala chocholatého, kterou letos rozhodně vyzkoušejte. Tmavě modrá barva vod Sargasového moře je narozdíl od dvou modrých novinek v našich šatnících v podstatě stálice.

Almond buff a Meerkat

Na závěr dva teplé podzimní odstíny, které evokují barvu velbloudího mláděte a staré velbloudice, přestože je pojmenovaná po roztomilé surikatě.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *