Jak vymalovat obývací pokoj

Napsal

Obývací pokoj je středobodem každé domácnosti a plní celou řadu důležitých funkcí – sdružuje rodinu a přátele, poskytuje nám zázemí, reprezentuje nás a stává se tak vizitkou před našimi hosty. Jestliže se v tomto interiéru chcete cítit příjemně a útulně, pak si možná pohráváte s otázkou, jak vymalovat obývací pokoj, aby na vás působil co možná nejlepším dojmem. Je pravda, že barvy mají do celkového vnímání interiéru hodně co mluvit a jejich výběr bychom proto určitě neměli podcenit. Jestliže nevíte, jak vymalovat obývací pokoj a nechcete v tomto směru udělat chybný krok, pak si určitě přečtěte náš dnešní článek.

unspecified

Jak vymalovat obývací pokoj, aneb správná volba barev

Ve skutečnosti neexistuje jeden přesný návod, kterým bychom se v otázce malování obývacího pokoje mohli řídit. Volba vhodné barvy je otázkou vkusu, dispozic dané místnosti a dalších barviček figurujících v interiéru. I přesto, že vám nemůžeme nabídnout celistvý a jednoznačný návod, připravili jsme pro vás seznam barviček vhodných právě do tohoto pokoje, mezi nimiž určitě najdete ten pravý odstín i pro váš obývák.

 • Bílá barva

  Bílá barva představuje vzdušnou klasiku, kterou nikdy nemůžete nic zkazit. Ačkoli mnoha lidem připadá sterilní, je to barva vděčná, neboť se dá velice snadno kombinovat s jakýmkoli jiným odstínem. Navíc prostoru dodá na čistotě a vzdušnosti, proto se hodí zvláště do malých interiérů, které opticky zvětší.

 • Žlutá barva

  Chcete-li se v obývacím pokoji vždy naladit dobrou náladou, doporučujeme jej vymalovat do žluta. Tato barvička je veselá a její schopností je celý prostor zesvětlit a opticky mu přidat na centimetrech. Ovšem pozor – křiklavé odstíny žluté nejsou nejlepší volbou, mnohem lepší je sáhnout po světlejší či pastelové variantě.

 • Červená barva

  Co se týče červené barvy, rozhodně se nejedná o odstín, který by vyhovoval každému. Červená je barva hodně výrazná a na pohled silná. Kdo by si chtěl vymalovat obývací pokoj na červeno, ten by měl stát nohama pevně na zemi a vymalovat tímto odstínem jednu, maximálně dvě stěny v místnosti.

 • Hnědá barva

  Mezi nejoblíbenější alternativy hnědé barvy patří jemně skořicová nebo kávová. Jestliže přemýšlíte, jak vymalovat obývací pokoj a chcete jít netradiční cestou, pak je hnědá barva a její světlé a pastelové variace pro vás tou nejlepší volbou. Doporučujeme vyhýbat se tmavým odstínům, které působí depresivně.

 • Modrá barva

  O modré je obecně známo, že na pohled uklidňuje a vyvolává příjemné a klidné pocity. Do obývacího pokoje je tedy ideálním kandidátem, zvláště chcete-li se v tomto interiéru cítit pohodově. Modrá barva je nerušivá a pokud sáhnete po světlejším odstínu, pak zaručeně nemůžete nic zkazit.

 • Fialová barva

  Co se týče fialové barvičky, je to trochu sporné a v tomto případě je velice důležité myslet na vhodně zvolený odstín. Zatímco tmavější odstíny působí elegantně a lze jimi vymalovat maximálně dvě stěny v pokoji, světle fialová je něžná a uklidňující a tedy i vhodná pro kompletní výmalbu.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *