Jak se zbavit tuku pod zadkem

Čím méně tuku máte v této oblasti, tím hezčím a vykrojenějším pozadím se můžete chlubit. Zvlášť, když ho doplňují pevné, pěkně vypadající nohy. Bohužel si nemůžeme jen tak říct, že na tomto místě potřebujeme snížit tuk a ten zázrakem zmizí. Nefunguje ani cvičit pouze jednu partii a věřit, že nás to spasí. V případě tuku pod zadkem to platí dvojnásob: nelze posilovat jen partii hýždí a doufat v zázrak. Pro hezké a pevné pozadí bude zapotřebí nabrat svaly.

Chcete-li, aby tato problematická oblast zmizela, je opravdu nejúčinnější cvičit celé tělo tak, aby se zlepšila celková kondice, zaměřit své úsilí jen do jedné oblasti je neproduktivní.

Běh

Běh je vynikající cvičení pro úplné snížení tělesné hmotnosti a zmenšení množství tuku v těle. Běh dodá vašim nohám i zadku krásný tvar a jako bonus si zlepšíte funkci srdce a plic. Navíc k běhu nepotřebujete kromě kvalitní obuvi žádné další speciální vybavení, takže jde o celkem nenákladný způsob formování postavy.

Schody

Opusťte svět výtahů a eskalátorů, kdykoliv to bude možné, nahraďte je výšlapem pěkně po schodech. Vaše kondice se zvýší, kalorie se rychle spálí a svaly na pozadí se zpevní.

Tip: Svalovina spaluje více kalorií než tuk, takže se především soustřeďte na posilování svalů. Budování svaloviny vám pomůže spalovat přebytečný tuk a nastaví vaše tělo tak, aby zůstalo štíhlejší z dlouhodobého hlediska.

Výpady

Jde o velice účinný cvik na posílení hýžďových a stehenních svalů, který můžete provádět v pohodlí domova. Výpady dokonale zpevní zadek i stehna. Během každé série kombinujte výpady vbok, vpřed a příčné výpady.

Dřepy

Dřepy jsou hlavním cvikem mnoha zpevňujících cvičebních plánů, pravděpodobně kvůli jejich schopnosti pracovat s několika svaly současně. Během dřepů, pokud jsou správně provedeny, posilujete zadek, nohy a břicho.

Zanožování

Zanožování můžete provádět v kleče, nebo ve stoje. Podobným cvikem je unožování, které také můžete mezi cviky zařadit.

 

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *