Jak se zbavit bradavic

Napsal

Jak se zbavit bradavic? S touto otázkou si začne lámat hlavu každý, komu se tyto nevzhledné drobné výrůstky objeví kdekoli na těle. Jedná se o důsledek virové infekce, kterou způsobuje lidský HPV papilomavir – ten je viníkem nadměrného růstu rohových buněk a namožení kožního vaziva. Bradavice se neptají a nečekaně se objevují jak u obou pohlaví bez ohledu na věk – nejčastěji ale trápí děti a dospívající.

shutterstock_244465417

K rozvinutí bradavic dochází při oslabení imunitního systému organismu. K jejich vzniku hodně přispívá i poranění kůže či ekzém. Ačkoli si to většina lidí neuvědomuje, bradavice jsou vysoce nakažlivé a “chytit” je tak můžete daleko rychleji, než si myslíte. V dnešním článku se společně podíváme na způsoby, jak se zbavit bradavic.

Jak se zbavit bradavic bez návštěvy lékaře?

Přemýšlíte, jak se zbavit bradavic i bez nutnosti navštívit specializovaného kožního lékaře, který by bradavice zmrazil a vyřízl? Pak si nenechte ujít následující řádky, které vám prozradí hned několik tipů na přírodní odstranění nevzhledných výrůstků, které jsou v pohádkách připisovány děsivým ježibabám!

  1. Ananas

    Chcete-li se zbavit bradavic, pak vsaďte na šikovného pomocníka – ananas. Kupte si čerstvý ananas, který nakrájejte na kolečka či na kostičky a postižené místo jím potírejte každý den po dobu pěti dní. Nanesenou šťávu z ananasu nechte na bradavici působit alespoň 4-5 hodin, nejlépe tedy přes noc, kdy vás to nebude nijak omezovat či obtěžovat. Poté pokožku omyjte čistou vodou. V případě neúspěchu proces o několik dní později opakujte.

  2. Česnek

    Jestliže někdo přemýšlí nad způsobem, jak se zbavit bradavic, jako první alternativa jej napadne česnek. Ten sice moc vábně nevoní, ale co se bradavic týče, dokáže hotové zázraky – ne nadarmo je hojně využíván v přírodním lékařství. Česnek rozdělte na stroužky, z jednoho z nich poté odkrojte silnější plátek a asi na 5 minut jej položte na bradavici. Počítejte s tím, že vás to bude hodně pálit, vy ale musíte vydržet. Dva nebo tři dny nezaznamenáte žádný výsledek, poté by ale měla bradavice odpadnout. Pokud se nepovede napoprvé, neváhejte proces opakovat.

  3. Banánová slupka

    Věděli jste, že se banán často používá jako šikovný pomocník při kožních problémech? Pokud ne, pak jsme rádi, že jsme vám mohli sdělit novinku, která se vám bude hodit i v případě odstranění bradavic domácí cestou. Tentokrát svou pozornost zaměřte na banánovou slupku. Kousek si odkrojte a přiložte jej vnitřní stranou na bradavici, kde ji nechte působit přes noc, kdy každých 12-24 hodin slupku vyměňte za čerstvou. Opakujte až do té doby, dokud se bradavice nezbavíte.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *