Jak jíst a nepřibrat?

Napsal

Snad každá z nás by toužila znát ty správné fígle, které by nám prozradily, jak jíst a nepřibrat. Z reklamních článků, časopisů nebo médií se na nás neustále usmívají krásné štíhlé ženy, které se netají tím, že jedí úplně všechno a nijak se neomezují. A vy se ptáte: jak to sakra dělají?!

Možná i vy máte ve svém okolí ženu, známou či kamarádku, která se nikterak neomezuje a s chutí si dopřává sladkou čokoládu, smažené hranolky nebo sladkosti. I přes jejich jídelníček si ale stále drží svou váhu. Věřte nebo ne, ale není to taková věda. I vy můžete jíst všechno beze strachu, že budete vypadat jako chodící váleček. Chce to jen znát správná pravidla!

Jak jíst a nepřibrat?

Máte to s váhou jako na houpačce? Nejste spokojené se svou postavou a snažíte se shodit přebytečná kila? Zkoušeli jste již tolik diet, že byste je nedokázali spočítat, ale ani jednu z nich jste nedodrželi? A stále vám hlavou běhá a jedna a ta samá otázka: jak jíst a nepřibrat a k tomu všemu se nijak neomezovat? Pak jste tady správně, protože dnešní článek je určený přímo vám!

  1. Nesmíte se přejídat

    Jednou z nejčastějších chyb, co se stravování týče, je nekontrolovatelné přejídání se. Určitě jste někdy zažila situaci, kdy jste si po výtečném nedělním obědě musela pod stolem tajně rozepnout knoflík u kalhot a ještě půl hodiny potom jsme funěla jako parní lokomotiva. Přejídat se ale vůbec není zdravé. Snažte se jíst v klidu, nikam nespěchejte a uvědomujte si každé sousto. Nejezte u televize, notebooku nebo s mobilem v ruce, protože tak váš mozek nezaznamená všechno jídlo, které sníte a bude mít pocit, že se šidíte.

  2. Dejte si všechno, ale s mírou

    Máte- li chuť na čokoládu, dejte si jí. Nesmíte ale sníst na posezení celou tabulku, ale dát si třeba dvě kostičky. Pokud vaše tělo zatouží po smažených hranolkách, dejte si je. Ale nespořádejte rovnou celý talíř, dejte si jen malou porci. Ať už dostanete chuť na cokoli, můžete si to dát, ovšem s jednou podmínkou: nebudete to přehánět a dáte si jen malou porci!

  3. Jezte často a méně

    Jedním z fíglů, jak jíst a nepřibrat, je jíst častěji menší porce. Pokud jste zvyklá ráno snídat, pak si dát oběd, mezitím nic a večer spořádat obrovskou večeři, pak se nemůžete divit, že vám kila naskakují. Mnohem lepší je jíst častěji během dne, ale daleko menší porce, třeba si jen kousnout. Pamatujte, že vaše tělo nesmí hladovět, protože jinak si ukládá zásoby v podobě tuku, aby mělo z čeho čerpat ve chvílích hladu.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *