Jak být krásná v ten správný čas

Napsal

Jak být krásná v ten správný časToužíte také po tom, se jednoho dne probudit, podívat se do zrcadla a místo lekavého úšklebku se na sebe hezky a spokojeně usmát? Určitě ano. Podle našeho opravdu jednoduchého návodu to zvládne opravdu každý. Ale jako u všeho, stačí jen trochu chtít a snažit se. Tělo vám to za čas jistě vrátí a kromě toho budete vypadat zdravě, krásně, příjemně naladěná, jednoduše prostě skvěle! Tak vzhůru do čtení.

Krásná podle času

Každodenní péče o pokožku celého těla se stala pro většinu žen samozřejmostí a již v této moderní době ji praktikují s oblibou a pečlivostí, což je samozřejmě v pořádku. I zde však může vzniknout problém, či malá nepříjemnost, které se né každý vyhne. Můžeme se sice snažit a pro dokonalý vzhled udělat maximum, ale výsledek se bohužel vůbec nemusí dostavit. Ptáte se, proč tomu tak je?

Základním pravidelm a faktem je, že každé tělo má svůj specifický biorytmus a právě díky jeho fungování se nám zkrášlování daří někdy lépe a někdy naopak hůře. Proto abychom si dokázali naši krásu udržet a vypilovat ji i do toho nejmenšího detailu, bychom si měli zapamatovat a osvojit si několik časových termínů, bez kterých se při vašem usilovném snažení neobejdete.

8:00 Čas postarat se o oči

Užívala jste si na dlouhém večírku plném alkoholu a cigaret? Ošklivé stopy po narušení vašeho biorytmu, únavou nebo nemocí oteklé oči se opět rozzáří, pokud je na pár minut přikryjeme studenou lžičkou. Skvělým řešením však jsou i okurky, které oční víčka osvěží. Pokud však jste proti tomu, můžete použít i čajové sáčky.

11:00 Zbavte se pocení- na dlouho

Potní žlázy, ať už tomu věříte, nebo ne, jsou nejaktivnější právě v tomto časovém úseku. Pachu se můžete tak na dlouho zbavit právě v tomto okamžiku výběrem toho správného deodorantu či antiperspirantu. Doporučujeme například osvědčenou značku Nivea nebo Rexonu.

14:00 Zkrášlete si obočí

Snížená citlivost na bolest je způsobená vlivem hormonální činnosti a umožňuje tak často bolestivou a nepříjemnou úpravu vašeho obočí. Při trhání je nejdůležitější obočí zformovat (dodat mu tvar) a vyvážit jeho hustotu. Zde by jste měla klást důraz na to, jaký máte obličej a poté začít s trháním. Jak už to totiž bývá, ke každému se hodí něco jiného. Proto se raději poraďte s kosmetičkou. Kromě trhání obočí nastal také vhodný čas na depilaci, kterou v horkých letních dnech určitě oceníte.

15:30 Závoj vůně

Ženské hormony, zejména v době ovulace výrazně aktivují čichové senzory. Proto si v 15: 30 zajděte do nejbližšího obchodu s parfémy, a pokud vám to finanční situace dovolí, kupte si parfém, který se k vám bude hodit a samozřejmě vám bude nejvíce vonět. Jelikož v tento čas je vnímání senzorů nejintenzivnější.

17: 00 Dejte sbohem celulitidě

Opravdu je ten nejvhodnější čas se rozhýbat, jelikož tělo i když to nevnímáte přímo žadoní o to, aby se nějakým způsobem hýbalo. Účinným pomocníkem proti pomerančové kůži jsou ale i masáže problémových partií, přičemž by se samozřejmě nemělo zapomínat na vhodný přísun tekutin (aspoň dva litry denně, v horkých dnech dokonce 3 litry). Vyzkoušet by jste mohly i občasné zábaly a výživné produkty.

18:00 Nepřehlédnutelný dekolt

Právě kolem 18: 00 má nejvyšší účinek na jemné a citlivé partie speciální kosmetika. Buňky jsou nejpropustnější. Svou zvýšenou pozornost by jste měla věnovat hlavně vaší kůži na prsou, jemné kůži na tváří (oblast okoli očí a rty).

20:00 Dodejme vlasům „šťávu“

K mytí vaší kštice je stále velmi důležité prokrvení pokožky hlavy. Čas pro barvení nebo trvalou ondulaci je nejvhodnější jeden týden po menstruaci. Tukové žlázy jsou v činnosti, vlasy jsou tím pádem mastnější a takovéto ošetření a péče jim dává lesk a lepší hebkost. Pokud si však chcete dojít do kadeřnického salónu, jeho navšťevu si naplánujte  nejlépe na 16:00, zkombinujete tak příjemné s užitečným.

20:30 Perfektní pleť

Tvář si zaslouží opravdu mimořádnou pozornost, je to totiž jediná část těla, které si vaše okolí všímá ze všeho nejvíce. Dobré prokrvení pokožky v důsledku rychlé látkové výměny třeba využít k aplikaci pleťových masek , mazání obličeje, masáže a tak podobně.

21:00 Dopřejte nohám odpočinek

Po celodenní zátěži si nohy zaslouží velký odpočinek a vaši péči dvojnásob. Pomůže vám třeba osvěžující koupel s kosmetickými a léčivými přísadami (levandule, heřmánek, růže..) Hlavně nezapomínejte, že s depilací či jinými takovými záležitostmi by jste měla vždy počkat až do druhého dne.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *