Hubnutí v bazénu

Plavání je v mnoha ohledech skvělý pohyb, dokonce i pro starší generaci. Při plavání totiž nezatěžujete klouby, posilujete svaly celého těla a ještě při tom spalujete přebytečný podkožní tuk. Hubnutí v bazénu patří k šetrným a docela zábavným způsobům, jak se tuku zbavit. 

O hubnutí plaváním ale koluje mnoho mýtů. Možná jste i vy slyšeli, že podporuje chuť k jídlu, že naopak podporuje ukládání podkožního tuku a podobně. Proto jsme pro vás připravili o hubnutí v bazénu ověřené informace, abyste byli v obraze.

Proč je plavání ideální pohyb

Jak víme z fyziky, voda nadnáší. Pohyb ve vodě je tedy jednodušší a v maximální míře šetří klouby. Navíc jde o skutečně velmi komplexní pohyb, při kterém rovnoměrně namáháte a zatěžujete svaly celého těla, což má výborný dopad na kondici. Díky posilování všech svalů nedochází při plavání k jednostrannému zatěžování jedné skupiny svalů, jak tomu bývá u jiných sportů. A stejně jako každý jiný pohyb i plavání spaluje energii. Když plavete pravidelně a upravíte si jídelníček, dojde i na spalování podkožních tuků.

Jak často plavat kvůli hubnutí

Setkali jsme se s názorem, že hodina plavání vydá za hodinu běhu. Ve skutečnosti se běh s plaváním vůbec nedá srovnat, protože zatímco plaváním posilujete, běh je kardio aktivita. Takže úplně nejlepší by bylo, kdybyste oba tyto sporty během týdne kombinovali.

Pokud chcete v bazénu hubnout, je dobré intenzivně plavat třikrát týdně po dobu alespoň 30 minut. Jen tak se svaly zapojí v intenzitě, kdy budou pálit více tuků. Samozřejmě bude efekt ještě lepší, když si dáte v bazénu celou hodinku, pokud vám to kondice dovolí. A nezoufejte – jestli to ze začátku nepůjde, pravidelným plaváním se vám kondice výrazně vylepší.

Náš tip: Osvojte si správnou techniku plavání a nezapomeňte i dobře dýchat, aby se svalům dostal kyslík. Po plavání si dopřejte dientě vyváženou svačinku, aby mohly svaly regenerovat.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *