Hubnutí podle typu postavy

Napsal

Hubnutí podle typu postavySkoro každá žena to zná. Čím vším jste si musely projít, dokud jste neshodily vysněné kilogramy. Nezapomeňte, že s dietami přichází stres  a stres způsobuje žaludeční potíže, neurózu, problémy s pletí, ale i šílené chutě na sladkosti. Skoro každý člověk, který zhubl o pár kilogramů vám ale může potvrdit, že beze sportu a správné stravy to nepůjde. Zde je podrobný přehled hubnutí podle typu postavy a na vás už je, přečíst si ten váš.

Hubněte s typem vaší postavy

Písnička o tom, jak by baculky a plnoštíhlé ženy chtěly zhubnout se slýchává skoro pořád dokola. Ženy držící dietu si často kladou otázku, „Proč se mi nedaří zhubnout?“ My pro vás ale máme záchranu. Každé tělo má svůj určitý biorytmus a látkovou přeměnu. Možná právě protože to nevíte, nehubnete. Dlouhodobé výsledky může přinést jen taková strava, která je přiměřená látkové výměně. K tomu je třeba dodržovat program pohybu, který individuálně popisuje tělo ženy. Tyto zásady je třeba dodržovat v souladu se zdravím a především bez stresů.

Typ A

Do této skupiny ať chcete, nebo ne patří ženy s kratšími dolními končetinami, které bez hlídání svého jídelníčku snadno přiberou. Zakulacují se na celém těle, ale především na bocích a stehnech. Mezi takové typy žen patří například i slavná Liz Taylor.

Správná strava pro typy A

Rádi jíte? Němějte žádné obavy, pokud si dáváte záležet na výběru jídel. Měli by jste se však vyhýbat tukům a rafinovanému cukru. Určitě si dopřejte ovoce, zeleninu. Pokud budete mít hlad, dobrým produktem k zasycení je rýže, celozrnné těstoviny a müsli- to vše vám dodá potřebné množství energie. Pít by jste měla především minerálku, vodu, ovocné a bylinné čaje.Co se týče alkoholu, vyhýbejte se především pivu. Z potravin si nedávejte příliš mnoho bílkovin-plnotučné mléčné výrobky a červené maso. Místo toho si dopřejte drůbež, nízkotučné jogurty nebo ryby.

Pohyb ušitý na míru

U vás je pohyb opravdu nepostradatelný. Vsadit by jste měla především na běh. Jestli máte ale vyšší nadváhu, začínejte postupně. Nejdříve lehká chůze a nakonec běh. V pravidelnosti a ve vytrvalosti je síla. Pokud ale nechcete běhat, můžete zkusit i aerobní cvičení a občas se věnujte i posilování silovým cvičením. Určitě totiž víte, že tuk se začíná spalovat až po 20 minutách ve středně rychlém tempu, proto vydržte. Základní pravdio pro vás je tedy vytrvalost, nikoliv rychlost.

Typ B

Na první pohled se to vypadá, že tento typ postavy nemá s hmotností žadné problémy. Většinou jsou to ženy s dlouhými štíhlými nohami. Kromě toho jsou majitelky jemné pokožky, která se při nedostatečné péči může vysušovat. Nejlepším vzorem této postavy je herečka Nicole Kidman.

Správná strava pro typ B

Mnohé ženy právě tomuto typu žen závidí. Jsou vysoké, štíhlé a mají ideální látkovou výměnu. Ženám typu B se nedoporučuje žádná dieta, protože jejich pokožka je okamžitě oslabená. Tyto ženy potřebují hodně vitaminů a minerálních látek, zejména vápník na kosti. Pokud patříte do této skupiny, upřednostněte pokrmy bohaté na vitamín B a cukry, které tělo zásobují energií. Obsahují je i mléko a mléčné výrobky, ryby, hovězí maso a mořské produkty.

Pohyb ušitý na míru

Pro vás je ideální cvičení ve fitnescentru, ale ne velmi namáhavé. Zejména ze začátku to nepřehánějte! Stačí cvičit třikrát do týdne. Pro útlejší ženy typu B se však nedoporučuje takzvané veslování, silové cviky a vytrvalostní běh, protože by mohly přijít snadno k úrazu.

Typ C

Je to typická ženská postava – plné prsa, oblý zadek, úzké boky a pěkně tvarované nohy. Ale pokud ženy tohoto typu přiberou, velmi obtížně se zbavují přebytečných kil. Do této skupiny patří například Sophia Lorenová.

Správná strava pro typ C

Měli byste se vyhýbat zejména masu, protože tuk se vám ihned usazuje na bocích. Potřebné bílkoviny vám nahradí drůbež, ryby a nízkotučné mléčné výrobky. Základním pravidlem je zákaz hladovky. Namísto tří jídel denně byste si měli dopřát pět, nebo jíst v menších dávkách každé čtyři hodiny. Jídelníček doplní celozrnné výrobky, těstovinami, nemastný omáčkami a množstvím ovoce i zeleniny.

Pohyb ušitý na míru

Základním pravidlem při sportování by měla být co největší pestrost. Při jednostranném pohybu a tvrdých trénincích si dávejte pozor, abyste si nevytvářely zbytečný objem svaloviny. Ideální je pro vás aerobik (stačí dvakrát týdně), doplněný cyklistikou a během.

Typ D

Pro tento typ je charakteristická takzvaná atletická postava: široká ramena, viditelné svaly, pevné tkáň a málo tuku. Achilovou patou jsou silné nohy. Patří sem i švédská princezna Victoria.

Správná strava pro typ D

Velkou výhodou těchto žen je, že i když občas přiberou, rychle se dokáží přebytečných kil zbavit. Mají totiž mimořádně aktivní látkovou výměnu. Pokud patříte do této skupiny, měli byste dbát o pestrou a zdravou stravu. Vzdejte se hamburgerů a hranolek a nahraďte je ovocem, celozrnnými potravinami, přírodními tuky, máslem, ale zejména masem a rybami. Vaše tělo totiž potřebuje mnoho bílkovin. Silnějším nohám však nepomůže žádná dieta. Pomocí diety můžete zhubnout na všech jiných partiích svého těla, ale nohy zůstanou silné.

Pohyb ušitý na míru

Nedoporučují se silové cviky, protože máte více mužských hormonů než ostatní ženy a velmi rychle se vám tvoří svaly. Věnujte se raději tanci, popřípadě i baletu. Trénovat by jste mali dvakrát nebo třikrát do týdne. Fyzickou aktivitu si můžete zpestřit například během.
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *