Hubnutí do plavek: Jak si svou dietu zjednodušit? Vše je ve vaší hlavě

Napsal

Toužíte po skvělé postavě do plavek? Ruku na srdce, teď už opravdu neshodíte do léta množství kilogramů, nicméně vytvarovat postavu a trochu ji upravit ještě v pohodě stihnete. Na co byste se ale při tom správném hubnutí měla zaměřit, abyste si zachovala své zdraví?

Myslete

Jako první si ujasněte, proč vlastně chcete zhubnout. Je to proto, abyste se cítila lépe? Někdo vám řekl, že jste tlustá a chcete mu vytřít zrak? Abyste získala více energie? Toto může sloužit jako vaše motivace, ke které se budete vždy vracet, když se vám na poli hubnutí přestane dařit – a věřte, že to prostě přijde.

Potřeba jídla

Pokud jste se s jídlem „rozjela“, je to obvykle tím, že potlačujete emocionální potřebu, kterou se podvědomě snažíte pomocí jídla utišit. To je naprosto v pořádku, je to zakořeněno již v naší neurobiologii. Možná si myslíte, že máte strašnou chuť na čokoládu nebo na pizzu – ale vaše tělo vám dává najevo, že potřebujete ve skutečnosti něco jiného. Tím může být jenom odpočinek či jiná forma zklidnění organismu. Takže se skutečně zamyslete – je to, co cítíte, opravdu chuť či hlad, nebo vám pomůže jiná forma psychického zklidnění?

Rutina

V momentě, kdy dosáhnete své vysněné váhy, s velkou slávou dietu dokončíte. A zde nastává kámen úrazu pro mnohé z nás. Přestanete si uvědomovat, že je třeba dodržovat zdravé návyky, a pak jste frustrované, když se vaše tělo vrátí do starých kolejí. Klíčem je rutina. Abyste si své postavy užívala dlouho, ukažte sama sobě, že jste silná a nepodlehnete nátlaku těch všech dobrot okolo. Omezujte se i nadále, ale klidně si něco dobrého dopřejte. Ale jak se říká, všeho s mírou!

Jinými slovy, své tělo nepřijmete jednou, až dosáhnete své vysněné váhy. Zdravotních cílů můžete dosáhnout, protože své tělo přijmete a budete ho mít ráda takové, jaké je právě teď.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *