Holka nebo kluk? Mola dobývá androgynní móda

Napsal

Androgynní model Andrej Pejic je prvním mužem, který v historii módy předvádí ryze ženské modely. Móda je ale zvrhlá, a tak se do popředí dostávají i modely mužské, které ovšem předvádějí ženy. Jak se vám líbí androgynní svět?boyish-fashion

Unisex vždycky znamenal mnoho rozruchu. Ať už se v historii pokusila stírat hranice mezi ženským a mužským slavná Coco Chanel, nebo později David Bowie. Zatímco v jejich době museli čelit nátlaku, zesměšnění i ponížení, dnes najdeme unisexové prvky i celé kolekce napříč módními domy.

A proč se vlastně androgynní móda dostává zase do středu zájmu? Možná proto, že boří normy. Není ani ženská, ani mužská, stírá hranice, boří mýty, je drzá a uštěpačná. Tato móda si navíc hraje s tím, kam až se dá dojít. Ženy dnes běžně nosí kalhotové kostýmy, které byly dříve nepřípustné. Co nastane teď? Co dál můžeme porušit?

Problém je v tom, že společnost je schopna si téměř na vše zvyknout. A tak tu máme módní kolekce na podzim 2012. Plné mužských prvků – čepic, výrazných knoflíků, rovných kalhot.

Klíčové je jediné: zapomeňte na pohlaví. Užívejte si, že v sobě máte kus ženy i muže. Podtrhněte ženské i mužské rysy a svádějte. Klidně obě pohlaví, přestože jste heterosexuální. Nebo ne?

boymeetsgirl38boymeetsgirl35boymeetsgirl29boymeetsgirl23boymeetsgirl11boymeetsgirl8
boymeetsgirl40

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *