Elegantní i v zimě

Napsal

Teď o sobě sice dává vědět sluníčko, ale za pár týdnů se ani nenadějeme a na teploměru naměříme lehké mrazíky. Co pak? Nezbývá nic jiného, než se navléci do teplých svetrů a kalhot. Dnešní článek vám prozradí, jak být elegantní i v zimě. A věřte, že to opravdu jde. Stačí si jen vybrat z nabídky správného oblečení.

Do práce nebo pro doma

V poslední době se styl oblékání přizpůsobuje tak, abychom různé svršky mohli využít v několika variacích. V takovém oblečení lze vyrazit nejen do zaměstnání, ale i na návštěvu k přátelům. Velkým hitem zimní sezóny jsou „treggins“, tj. kombinace kalhot a klasických leggins v mnoha materiálových provedeních. Jsou ušity jako jezdecké kalhoty (zesílené a prošité na lýtkách nebo stehnech) nebo jsou zdobené zipy.
Doplněny mohou být klasickými nebo bohatě zdobenými saky inspirovanými vojenskou uniformou. Saka zdobí zipy, kroucené šňůry nebo kovové knoflíky. U některých typů sak se znovu prodlužuje délka a vrací se zdůrazněná ramena, která ideálně tvarují postavu. Potěší kombinace materiálů a stylů, například džínsovina s kůží či pánský styl s ryzí ženskou romantikou.

Kostým ala několik variací

Kvalitní, dobře padnoucí kostým tvoří základ každého šatníku. Lze jej snadno obměnit různými doplňky, to znamená, že pokaždé vyrazíte v novém outfitu. Pro konzervativnější typy nabízí zimní kolekce klasické kostýmky – se sukní nebo kalhotami – ale vždy oživené zajímavými detaily. Přepásaná nebo vypasovaná saka doplňují trička s nařasenými roláky a pánské oblekové vesty. Jako materiál se často objevuje kůže nebo imitace kůže, zdobení stříbrnými nebo zlatými cvočky a zipy – ve stylu rock & roll. Stejné zdobení najdeme i na kabelkách.

I pláště jsou „in“

Pamatujete na staré, ale dobře sloužící tzv. baloňáky? Návrháři na ně mysleli i v letošní zimě. V kolekci zimních plášťů najdeme kabáty delší i kratší délky, z jedno či dvouřadovým zapínáním. Důraz je kladen na materiál, objevuje se především kombinace vlny s kašmírem. Pláště zdobí pásky, velkorysé límce nebo kožešiny. Barvám vévodí klasická camel, světle a tmavě šedá, temně modrá a samozřejmě černá.

V čem do společnosti

U společenských modelů převládá hedvábí, ale také krajka, která slaví svůj triumfální návrat. Objevuje se na šatech, halenkách, topech nebo legínách. Splývavou siluetu společenských šatů ozvláštňují zajímavá řasení a detaily, například kamínky.
U krajkových modelů rafinovaně prosvítá kůže, šaty jsou podložené tělovou podšívkou. Barevná škála zahrnuje smaragdovou, šedohnědou tzv. taupe, jasně červenou, ale také dominující barvu sezóny – černou.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *