Dopřejte svým nohám, co si zaslouží

Napsal

Dopřejte svým nohám, co si zasloužíPět prstů, chodilo, nárt a pata. Poznali jste správně. Tyto základní čtyři části patří nohám. Ruku na srdce, milé dámy, pečujete o ně tak, jako například o svou pleť či postavu? Věřte, že si to určitě zaslouží. Celý život nás nosí a občas se prostě stane, že se jejich utrpení změní v bolest. Také by se vám určitě nelíbilo, kdyby vás někdo omačkával v nepříjemných polohách. Přesně tak se totiž mohou cítit nohy, které jsou více než půl dne skryty například v nepohodlných botách.

Jak o nohy pečovat

Po celodenní námaze si nohy zaslouží obyčejnou sprchu. Vodní lázeň pro nohy znamená to, co pro nás relaxace a odpočinek. Alespoň dvakrát do měsíce bychom jim měli dopřát tzv. mokrou pedikúru. Pokud se vám naskytne volný čas, zajděte si na odbornou péči do kosmetického salonu. V případě nouze si můžete pomoci i doma.

1. krok – vodní lázeň a extrakty

Zkuste svým nohám věnovat speciální péči tzv. vodní lázní s mořskou solí nebo s extrakty z rozmarýnu či eukalyptu. Dvacetiminutový ponor pomůže ošlapaným patám od tvrdé kůže. Dokáže ji totiž dobře změkčit a s následným odstraněním si již sama hravě poradíte. Zrohovatělé části kůže jednoduše „seškrábnete“ pemzou a je to. Jen dávejte pozor, aby nedošlo k poškození živé tkáně. Občas se hodí také bublinková neboli perličková koupel, která má podobné účinky jako kvalitní masáž.

2. krok – promastit

Po osvěžující koupeli nohy pečlivě vysušte a ihned jim dopřejte i hydrataci. Vezměte si jakýkoliv mastný krém nebo olivový olej a důkladně každý kousek chodidla, prstů i nártu promasírujte. Výsledek zesílí ještě igelit, do kterého nohu na 15 minut zabalíte.

3. krok – péče po nehty

Každý ví, že nehty na nohou jsou mnohem tvrdší než ty na rukou, proto je dobré zastřihávat je pravidelně kleštičkami. Případnému zarůstání nehtů se vyhnete opilováním okrajů kovovým nebo skleněným pilníkem.

4. krok – olejíček na kůžičku

Důkladnou péči věnujte také jemné kůžičce kolem nehtů. Aby nevznikaly záděry, natírejte okolí nehtů speciálním olejíčkem, který je vyrobený přímo pro toto používání.

Dopřáli byste svým nohám rádi příjemnou masáž? Pak vězte, že tou nejpřirozenější pro ně představuje chůze naboso, díky níž jsou stimulovány všechny nervové dráhy zakončené na chodidlech.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *