Domácí kardio – účinný způsob na spálení kalorií

Každý, kdo to myslí s hubnutím vážně, ví, že kromě úpravy jídelníčku je zásadní i pohyb. A nejefektivnější je, pokud se skloubí dva druhy pohybu – posilování a kardio trénink. Kardio je to, co se také schovává za názvem aerobní cvičení. Je to každá aktivita, která vás donutí zadýchat se, zvýší tepovou frekvenci a účinně pálí tuky.

Ne vždy ale máte možnost jít si ven nebo do fitcentra zaběhat, projet se na kole nebo se věnovat jinému aerobnímu cvičení. Přesto můžete spalovat tuky, jsou aktivity, díky nimž můžete absolvovat i domácí kardio trénink. 

Proč je v oblibě domácí kardio

Výhody cvičení doma jsou zjevné: nemusíte platit za fitcentrum, nemusíte nikam jezdit, nemusíte si blokovat konkrétní čas, nepotřebujete žádné speciální vybavení, nestydíte se před ostatními a cvičíte si podle svého tempa. Aby bylo domácí kardio efektivní, vyplatí se věnovat mu půl hodiny alespoň dvakrát týdně, na internetu ale najdete i desetiminutové série na každý den – i ty efektivně spalují kalorie.

A ještě jednu velkou výhodu má kardio cvičení doma, a to že si vyberete takovou aktivitu, která vás baví. Nemusíte běhat, jestli běháte neradi. Nemusíte se trápit na rotopedu, jestli ani to není váš oblíbený pohyb. Jsou i aktivity, které vás bavit budou a hodí se právě pro domácí kardio.

Jak na domácí kardio trénink

Co všechno můžete dělat doma, i když nemáte moc místa? Rotoped už byl zmíněn, ale ne každý ho doma má. Jestli to s domácím cvičením myslíte opravdu vážně, investujte do podložky na cvičení (např. karimatka) a do švihadla. Tyto dvě pomůcky vám vynahradí celé fitcentrum, protože s nimi zvládnete ty nejčastější aktivity pro domácí kardio:

  • skákání přes švihadlo
  • skoky a výskoky bez švihadla, například skákání panáka, skákání na jedné noze 
  • dřepy s výskokem, výpady, výkopy, zákopy, 
  • sedy – lehy, sklapovačky
  • běh na místě
  • power jóga
  • tanec – připravte půlhodinový playlist a udělejte si radost domácí diskotékou
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *