Do kondice s Tae Bo

Napsal

Do kondice s Tae BoI přesto, že v nynější době sportovní průmysl nabízí spoustu alternativ, jak si udržet tělo v dobré kondici a štíhlé, velké popularitě se těší kromě Zumby také Tae Bo cvičení. Toto kardiovaskulární cvičení vynalezl Billy Blanks v roce 1980.

Podvědomím ke zpevněnému tělu – to je Tae Bo

Tae Bo zahrnuje prvky karate, tae kwon, hip hopu, baletu a také boxu. Tae Bo se řadí mezi cvičení, které lze s lehkostí provádět jak v posilovně, tak i doma. Toto cvičení nabízí program, který kombinuje trénink kardiovaskulárního systému se silovým tréninkem, budováním svalů v těle a samozřejmě spalováním tuků. Věnovat se mu může jedinec v jakékoliv věkové skupine a fyzické zdatnosti.

Tae Bo cvičení mimo to kombinuje také aerobní cvičení společně s bojovým uměním. Základem jsou kopy a údery, které jsou sestaveny tak, aby společně tvořily zábavný cvičební trénink. Tento porgram je poutavý a motivuje lidi k návratu ke cvičení.

Důvodem toho, proč si Tae Bo oblíbilo tolik lid,  je fakt, že může každé osobě pomoci dosáhnout téměř úplné fyzické zdatnosti nebo dosáhnout čtyř z pěti prvků fyzické kondice, včetně flexibility, svalové síly, vytrvalosti a kardiorespirační svalové vytrvalosti.

Lidé, kteří se věnují nejčastěji právě intervalovému tréninku, mohou Tae Bo do svého porgramu v klidu zařadit. Lze se snadno naučit také aerobní pohyby, které jsou součástí Tae Bo programu. Velkým přínosem zastánců Tae Bo je celkové zlepšení kvality života a člověk navíc pociťuje větší pocity pohody.

Pokud plánujete zhubnout a chcete se dostat zpět do formy, pak je Tae Bo pro vás to pravé. Vzhledem  k tomu, že tento typ cvičení se řadí mezi intenzivní, člověk může při Tae Bo ztratit velké množství kalorií než při ostatních tréninkových programech.

Kdo má zájem věnovat se právě tomuto cvičení, nemusí investovat do hodně drahých cvičebních zařízení. Lze toto cvičení provádět v soukromí svého domova nebo jednoduše sledovat DVD, které jsou v nynější době speciálně navrženy tak, aby přinášely různé úrovně tohoto cvičení.

Avšak stejně jako jiná intenzivní cvičení, také Tae Bo s sebou nese riziko zranění. Začněte tedy se cvičením postupně a kombinujte Tae Bo také s jinou fyzickou aktivitou, aby nedošlo k napěti a zranění. Nezapomínejte ani na regeneraci svalové hmoty.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *