Denní rutina: Jak si ji vytvořit v pár krocích

Napsal

Vytvoření jakéhosi plánu pro naše každodenní úkoly a činnosti, které budete prostě dodržet a plnit musíme, nám pomůže vytvořit si řád. Díky tomu se zbavíme neustálého chaosu, nestíhání a stresu. Právě ty správné návyky nám pomohou k mnohem větší produktivitě a šťastnějšímu životu. Jak na ně?

Napište si seznam

Nejprve si sepište vše, co potřebujete udělat každý den. Jak ve svém domácím životě, tak v práci. Nedělejte si starosti s tím, jak tento seznam uspořádáte, hromadně tyto činnosti sepište na papír (včetně ranní hygieny a líčení).

Uspořádejte si svůj den

Dalším krokem je rozdělení povinností podle denní doby.

  • Ráno by mělo obsahovat klasické úkoly jako je krmení a venčení domácích mazlíčků, snídaně pro děti, jejich vypravení do školy, ranní hygiena apod. Jakmile ranní shon skončí, pokračujte úkoly, které vyžadují mnohem více času a úsilí, respektive začněte tím nejtěžším úkolem.
  • Poledne je tak trochu kritické, protože hladina energie se začíná snižovat. To znamená, že je na čase plnit mnohem jednodušší úkoly, které nevyžadují mnoho přemýšlení. Využijte tento čas na úkoly, jako je odpovídání na e-maily, plánování schůzek a vyřizování pochůzek. Pokud jste přes den doma, využijte tento čas k běžnému úklidu, jako je vyprázdnění myčky a její opětovné naplnění, umytí koupelny apod.
  • Večery jsou ideální pro plánování a přípravu na další den. Rozložte si oblečení, nachystejte dopředu svačinky, ukliďte kuchyni.

Jakmile máte hotovo, je na čase úkoly rozdělit do podrobného rozvrhu, tedy časového, kdy si přesně určíte, v kolik chcete vstávat, snídat, opustit dům, přijít do práce apod.

Časový rozvrh pro flexibilitu

Někdy se stane, že nám den naruší něco nečekaného, co není na seznamu. Jde o to využít své nejproduktivnější časy k nejnáročnějším úkolům a nejméně produktivní časy k provádění obyčejnějších úkolů. Mohou nastat chvíle, kdy budete muset jít na prohlídku k lékaři v dobu, kterou obvykle věnujete práci nebo vás večer bude čekat večeře s přáteli.

Každodenní rutina ale zajistí hladký průběh věcí, i přes nečekané plány.

Zdroj foto: pixabay.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *