Cviky proti celulitidě

Celulitida trápí většinou ženy, ale nevyhne se ani mužům. Nevzhlednou “pomerančovou kůži” do plavek nikdo nechce. Teď právě je čas s tím něco udělat nejen pro krásnou postavu do plavek, ale i pro své zdraví.

Co udělat proto, abyste se jí zbavili? Začněte cvičit. Při cvičení se zaměřte na zpevnění partií, které jsou celulitidou nejčastěji postižené, což bývají obvykle stehna a zadek. Cvičení věnujte nejméně 40 minut aspoň 3x týdně. Při zpevňování nejde o intenzitu, ale spíš o vytrvalost.

Zvedání pánve

Cvik proveďte vleže na zádech. Nohy si pokrčte a zvedněte z podložky pánev a spodní část zad. V této pozici chvilku vydržte. Bříško a zadeček by měly být při zvedání stažené. Tento cvik je vhodné opakovat přibližně 20x.

Výpad vzad

Při tomto cviku je důležité, aby vaše záda zůstala rovná a bříško je zatažené. Mírně se rozkročte, asi na šířku boků. Poté pravou nohou uděláte krok vzad. Výpad proveďte hluboko jak vám to půjde. S nádechem jděte dolů a s výdechem se vracíte nahoru, do původní polohy. Při pokleku zadeček držte zatažený. Koleno přední nohy nepřesahuje špičku. Cvik opakujte na každou nohu 8x.

Dřepy

Správné dřepy, aby vám pomohly zatočit s celulitidou, provádějte rozkročmo. Rozkročte se až do šířky ramen, ruce předpažte před sebe a dřep provádějte tak, jako byste si chtěli sednout na židli. Váha těla spočívá na patách, ty zůstávají na zemi. Dřepy opakujte 15x.

S překážkou

K tomuto cviku potřebujete překážku, na kterou budete stoupat, překážka musí unést vaší váhu. A jak na to? Jednou nohou vkročíte na překážku a nasledně vkročíte druhou nohou. Z překážky na zem vstupujete nejprve nohou, kterou jste tam vstoupili jako poslední. Poté nohy vystřídejte. Cvik na každou nohu opakujte 10x.

 

A pokud nechcete přímo cvičit, zkuste jiný pohyb, například plavání, jízdu na kole, rychlou chůzi či běžící pás.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *