Cvičení doma vs. venku

Napsal

Cvičení doma vs. venkuTaké si někdy kladete otázku, zda je lepší si zacvičit v pohodlí domova, nebo si zajít do posilovny? Tak tato otázka je velmi sporná, protože cvičení jak venku, tak doma má své určité výhody. A které to jsou?

Cvičení doma nebo v posilovně

1) Pokud si budete dávat do těla v tělocvičně, posilovně nebo doma, budete strávit čas v řízené teplotě, přičemž to znamená, že teplo a vlhkost se k vám jen tak nedostane a váš výkon vydrží mnohem déle.

2) Kromě toho vám cvičení v uzavřených místnostech – především doma zajistí udržení přehledu o tom, jakou rychlostí cvičíte, jaké ujedete vzdálenosti např. na rotopedu. Dále také budete mít přehled o vaší tepové frekvenci a spálených kaloriích, pokud cvičítě na různých osobních strojích, jako je běžící pás, crossový trenažér, či nějaký jiný. Kdykoliv z nich můžete číst a udělat si tak jednoduchý přehled.

3) Třetí a poslední výhoda domácího cvičení je ta, že je zde menší risk jakéhokoliv zranění, protože domácí cvičební stroje vám poskytují určité odpružení. Venku si kolikrát lidé nejsou tolik jisti např. strasou, kterou běží, a proto dochází ke svalovým zraněním, a to i díky špatné obuvi. V tělocvičně vám osobní trenér poradí, jak na správný trénink. Koneckonců pokud do cvičení zapojíte kardio trénink, riskujete opravdu málo, protože to může být prováděno pouze v interiéru.

Cvičení venku

1) Jistým prvním bodem, proč je cvičení venku lepší, je zábava. Ta vám dodává určitou motivaci k tréninku a umožňuje vaše cvičení proměnit ve vzrušení. Existuje navíc velká řada cvičení, jenž můžete provádět venku, například hrát hry, plavat, jóga, běh, jízda na kole a dokonce třeba i skákání přes švihadlo. Pokud tato cvičení budete provádět brzy ráno, nastartujete nejen své tělo, ale i mysl.

2) Cvičení venku nám navíc dodává potřebnou dávku čerstvého vzduchu a vitaminu D, krom toho skvěle osvěžíte svou mysl a zbavíte se veškerého napětí. Je to také proto, že cvičení v ranních hodinách je většinou bez hluku, dodává nám to skvělou dávku klidu a míru.

3) Krom předešlých plusů má cvičení venků další řadu výhod, například to, že máme více prostoru k tréninku. Pokud se chystáte cvičit například v lese nebo u lesa, je možné začít jak s jógou, během, nebo s pilates. Meditace venku je skvělá z toho důvodu, že ke cvičení nepotřebujete ani hudbu, ale pouze zvuky z přírody.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *