Co je Scallion Latte?

Napsal

Milujete kávu na všechny způsoby a nebojíte se zkoušet ani nové variace? Jestli jste tak dosud neučinili, ochutnejte Scallion Latte. Co to je a proč je okolo něj tolik povyku?

Co je Scallion Latte?

Jarní cibulka přináší netradiční chuť

Scallion Latte je káva obohacená o vskutku netradiční potravinu – jarní cibulku. Ačkoliv to zní zvláštně a pro někoho možná i odporně, zkuste dát tomuto netradičnímu nápoji šanci. Odkud se vzal a proč má spoustu příznivců?

Tradiční kávové nápoje již nikoho nepřekvapí

Za dobu své existence se kávové nápoje dočkaly mnoha variant. Do kafe si přidáváme kromě cukru také skořici, kardamom, perníkové koření či například zmrzlinu. Dále si můžeme do kávy přidat tonik, alkohol, kousky kokosu či například čokoládu. Málokoho by ale napadlo experimentovat se zeleninou. Proto je netradiční kombinace jarní cibulky a kávy natolik podivná. Za vznikem tohoto nápoje, pro který se vžilo označení Scallion Latte musíme zavítat na jednu sociální síť.

Další trend ze sociální sítě TikTok

Ti z vás, kteří tipovali TikTok, měli pravdu. Za zemi původu tohoto nápoje s výraznou zelenou vrstvou na vrchu je považována Čína. Videa a fotografie Scallion Latte, někdy též označovaného jako Spring onion latte, se začala šířit po sociální síti TikTok neuvěřitelnou rychlostí a nyní tento podivný nápoj zkoušejí lidé na celém světě a o svůj názor se nezapomínají dělit se svými sledujícími.

Jak si připravit Scallion Latte?

K přípravě nového trendy kávového nápoje Scallion Latte budete potřebovat:

  • ušlehané mléko
  • jedno espresso
  • hrst čerstvé jarní cibulky
  • led

Postup přípravy je velice snadný. Do vysoké sklenice naplněné ledem nalijete napěněné mléko, přidáte jedno espresso a nakonec nápoj posypete hrstí najemno nasekané jarní cibulky. Cibulku můžete přidat čerstvou pro výraznější chuť, případně ji orestovat, čímž její chuť trochu zjemníte.

Proč vzniklo Spring Onion Latte?

První otázkou, která se ve spojitosti se Scallion Latte nabízí, je ta, proč vůbec tento nápoj vznikl? Skrývala se za tím touha šokovat? Kupodivu ne. V Číně totiž existuje kávových nápojů nespočet a přidání jarní cibulku není nijak zvláštní. Předchůdci Scallion Latte jsou kávové nápoje obohacené o stoletá vejce, chobotnice ústřice či hovězí vývar. V tomto porovnání nevypadá jarní cibulka nijak odvážně a v čínské kuchyni nikoho nešokuje. Za jejím vznikem se tak pravděpodobně skrývá pouhá zvědavost a experimentování.

Spring onion latte se stalo hitem v květnu a spousta jeho konzumentů a fanoušků ho považuje za překvapivě dobrý nápoj a nedají na něj dopustit. Reakce na tento nápoj mimo asijský kontinent jsou ale vcelku smíšené. Někteří lidé prohlašují, že jarní cibulku milují, ale do jejich šálku kávy rozhodně nepatří. Jiní zase tvrdí, že Scallion Latte má příjemnou pikantní chuť.

Zkusit či nezkusit?

Mnoho lidí, kteří na TikToku spatřila videa, kde lidé tento nápoj ochutnávají a následně hodnotí, ho také vyzkouší, protože je zajímá, zda je nápoj dobrý či naopak naprosto odporný. Protože každý jsme jiný, jedinou cestou, jak zjistit, zda je Spring onion latte lahodné či nikoliv, je ho ochutnat. Máte-li na to dostatek odvahy, přidejte si do své ledové kávy hrstku jarní cibulky. Bude-li na vás příliš pikantní, nezapomeňte si ji předtím trochu orestovat.

Do jakého tábora patříte? Láká vás vyzkoušet žhavou novinku, kterou se Scallion Latte stalo nebo si tuto zkušenost necháte ujít? Dobrou zprávou je, že vám tento kávový nápoj přinese více minerálů a vitamínů a pokud si po něm nevyčistíte zuby, odradíte i případné dotěrné nápadníky.

Zdroj textu: www.odditycentral.com, sprudge.com

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *