Co je Hot Girl Walk, jak vznikl a jak s tím začít?

Napsal

Jít ven na procházku se sluchátky v uších není nic převratného a revolučního. Chůzi se ve svém volném čase totiž věnuje řada z nás. Proč je tedy okolo nového trendu Hot Girl Walk takový povyk?

Jak často chodíte na procházky?

Kolikrát do týdne si nazujete botasky a vydáte se procházku okolu bloku nebo třeba někam do přírody? Jednou? Dvakrát? Nebo snad chodíte na procházky každý den? Sociální síť TikTok žije trendem Hot Girl Walk. Co tento pojem znamená, jak vznikl a proč ho musíte vyzkoušet i vy?

Na počátku byl lockdown

Nikoho z vás jistě nepřekvapí, že na počátku všeho byl lockdown. Život nás všech se kvůli tomu obrátil vzhůru nohama a svůj volný čas, který bychom trávili s kamarády nad sklenkou vína v oblíbeném podniku, v kině nebo třeba na víkendovém wellness pobytu, jsme museli vyplnit činnostmi, které byly v souladu s aktuálními nařízeními. V té době se začala sociálními sítěmi šířit videa lidí, kteří se vydávají na procházky do přírody, aby udělali něco dobrého pro své psychické i fyzické zdraví.

Influencerka, která přišla s novým trendem Hot Girl Walk

Právě tento trend inspiroval uživatelku TikToku Miu (@exactlylikeothergirls), která přišla s vylepšením tohoto trendu a Hot Girl Walk byl na světě. Jak tento fenomén praktikovat? Budete k tomu potřebovat:

 • pohodlné boty
 • pohodlné oblečení
 • sluchátka

Máte vše připraveno? Vydejte se na procházku. Její ideální délka by měla být necelých 6,5 kilometru (4 míle), ale pokud nemáte tolik volného času, můžete si ji samozřejmě zkrátit podle potřeby.

Jak praktikovat Hot Girl Walk?

Čekáte, že vám nyní prozradíme nějaké tajné pohyby, které vás udělají štíhlejší a šťastnější? Kdepak! Tajemství Hot Girl Walk totiž nespočívá v tom, co se děje navenek, nýbrž v tom, co se odehrává uvnitř. Ať už si totiž na cestu do uší pustíte svůj oblíbený playlist nebo třeba další díl svého oblíbeného podcastu, musíte během celé procházky myslet na následující věci:

 1. Za co jste vděční?
 2. Jaké jsou vaše cíle?
 3. Na to, že jste sexy.

Přínosy procházek podle TikToku

Co vám praktikování procházek podle trendu z TikToku přinese?

 • Splníte svůj denní limit 10 000 kroků.
 • Budete se cítit šťastnější.
 • Při pravidelném praktikování shodíte nějaké to kilo.
 • Budete mít pocit, že spadáte do komunity Hot Girl Walk.
 • Pokud budete fotografie s videa ze své Hot Girl Walk procházky sdílet na sociálních sítích, možná si najdete nové přátele a parťáky na výlety.
 • Budete mít dobrý pocit z toho, že jste udělali něco dobrého pro své psychické i fyzické zdraví.
 • Abyste se mohli naplno věnovat procházení, není nutné si kupovat žádné drahé sportovní vybavení, ale můžete bez obav vyrazit v tom, co máte doma ve skříni.

Nebaví vás procházky o samotě? Přidejte se ke skupině

Protože trend Hot Girl Walk má skutečně mnoho fanoušků, vznikají dokonce i skupiny, které se na procházky vydávají společně. Tyto kluby sice zatím vznikly pouze v amerických městech jako New York, Miami a Los Angeles, ale nic vám nebrání v tom, abyste se na skupinovou procházku vydali se svými kamarádkami i vy a udělali si z toho tradici. Nejen že strávíte více času spolu, ale ještě společně uděláte něco pro své zdraví. Když se o vaší aktivitě dozví ženy v okolí, třeba je inspirujete k tomu, že také začnou pořádat skupinové Hot Girl Walk a dojde k navázání nových přátelství.

Přestože fenomén Hot Girl Walk není nijak revoluční, rozhodně ho vyzkoušejte. Je totiž skvělou výmluvou k tomu, abyste do svého rozvrhu přidali více pohybu a třeba si i poslechli více dílů svého oblíbeného podcastu. Závěrem pro vás ale máme malé varování: Hot Girl Walk je návykový trend! Vyzkoušíte ho?

Zdroj textu: www.elle.com.au, hotgirlwalk.com

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *